İçeriğe geç
Ana Sayfa » Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turu

Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turu

Aktif – Kamplı (tur tipleri hakkında) — Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı turu

Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turunda, Türkiye ve İran’ın en yüksek dağları, Ağrı ve Demavend, İstanbul’da başlayıp Tahran’da bitecek 15 günlük bu ekspedisyonda tüm güzellikleriyle sizleri bekliyorlar. İyi hazırlanmış ve denenmiş bir aklimatizasyon yani yükseğe uyum programı ile 5137m. Ağrı ve 5761m. Demavend dağlarında yapılacak, teknik zorluğu olmayan ama yinede iyi bir yürüyüş performansı isteyen bu güzel dağ yürüyüşü sizler için sorun olmayacak. Tarihlerinin bir kısmını paylaşan Türk ve İran/Pers kültürlerinin güzel örneklerini göreceğimiz şehir gezileri, tırmanışların ardından zevkli dinlenme günleri geçirmemizi sağlayacak. Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turu sizleri çağırıyor.

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan tüm aktif turlar ve diğer Ortadoğu ve Kuzey Afrika turları için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul, Türkiye’ye varış.
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turu havalimanında karşılama ile başlıyor. Şehir merkezindeki otelinize transfer. Tarihi yarımadada keşif için boş zaman. Karşılama yemeği ve tur bilgilendirmesi. Otelde konaklama.

2. Gün: Havalimanına transfer
Doğu Anadolu’ya, Van şehrine uçuş ve ortalama 3 saat sürecek Doğubeyazıt kentine araç yolculuğu. Yolda “Muradiye Şelaleleri”nde manzaranın tadını çıkaracağımız bir mola. Öğlen yemeği sonrası otele giriş, izin ve donanım kontrolleri. Akşam yemeği ve otelde konaklama.

3. Gün: Ağrı Dağı
Ağrı Dağı’na, 2200mt/7250ft’teki eski Eli Köyü bölgesine transfer. Sonra hurçlarımızı atlarımıza yükleyip 3300mt/10850ft’teki “Yeşil Kamp”a varana kadar 4 saatlik trekkinge başlıyoruz.

4. Gün: Tırmanış
Kampta Dinlenme. 4-5 saat sürecek 4000mt/13150ft’e aklimatizasyon tırmanışı. Yeşil Kamp’ta akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: Tırmanış
Yeşil Kamp’tan 4150mt/13615ft’teki 2. Kampa tırmanış. (2-3saat)

6. Gün: Zirve Günü
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turunda bugün 3:30da erkenden uyanıp ve iyi bir kahvaltı sonrası 4:30’da zirve için yola çıkıyoruz. 5137mt/16854ft’teki zirveye 5-6 saatlik tırmanış performansından sonra ulaşıyoruz. 4150mt/13615ft’teki kampa inişimiz de 2-3 saatimizi alacak. 2. Kampta akşam yemeği ve konaklama.

7. Gün: Doğubeyazıt
Öğlen yemeğinden önce, Doğubeyazıt’taki otele transfer için bekleyen aracımıza giden köy yoluna iniş. Öğlen yemeği sonrasında yerel el işleri ve halıların en iyi örneklerinin sergilendiği sanat sergisini göreceğiz. Mükemmel günbatımı manzarasında İshak Paşa sarayını ziyaret edecek (Havanın kötü olması durumunda serbest zaman) ve otelde akşam yemeği ve konaklama ile günü tamamlayacağız.

8. Gün: Tebriz, İran
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turu İran’da devam ediyor. Tebriz’e transferimiz için sabah erkenden İran sınırına gideceğiz. Tebrizden Tahrana uçuş ve otelde akşam yemeği ve konaklama.

9. Gün: Demavend
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turunda bugün Demavend’e transfer ve 3000 metre yükseklikteki ilk kampımız, Goosfand Sara’ya trekkinge başlama.

10. Gün: Demavend
Aklimatizasyon için 4000 metreye yürüyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama için geri ineceğiz.

11. Gün: Demavend
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turunda bugün akşam yemeği ve konaklama için Bargah Sevom kampına 4150 metreye yürüyeceğiz.

12. Gün: Zirve Günü
Sabah erken mümkünse gece kalkma, Orta Doğunun en yüksek zirvesine tırmanmaya başlıyoruz. 7-8 saatlik tırmanış ve bir uzun moladan sonra kratere varıyoruz. Muhteşem panoramanın tadını çıkarıp, Bargah Sevom kampına ya da zamanlamaya bağlı olarak Goosfand Sara’ya akşam yemeği ve konaklama için geri inme.

13. Gün: İniş – Tahran, İran
Kahvaltıdan sonra, Demavend’den aşağı iniyoruz ve akşam yemeğinden önce Tahran’a geçiyoruz. Kötü hava koşulu durumunda 2. Kez deneyebilir ve Tahran’a inebiliriz.

14. Gün: Tahran
Muhteşem Pers Tarihinin; Tahran Kapalı Çarşısı, Halı Müzesi, Ulusal Hazine ve Mücevher Müzesini de içeren detaylarını keşif için tam gün gezisi.

15. Gün: Havalimanı transferi
Ağrı Dağı ve Demavend Tırmanışı Turunun sonuna geldik. Havaalanı transferi ile Tahran’dan ayrılıyoruz.

Tur Kodu: GEOANT-AD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir