İçeriğe geç
Ana Sayfa » Amerika ABD Turu (Yolo)

Amerika ABD Turu (Yolo)

Amerika ABD Turu — Yolo – Kamplı (tur tipleri hakkında

Amerika ABD Turu ile Hip hop’dan Country’e, Yankee aksanından batı yakası tarzına, takım elbiseli iş adamlarından şapkalı kovboylara, Amerika’nın her rengini sizin için bir araya getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli şehirleri, milli parkları, anıtları ve daha fazlası sizi bekliyor. Bu 44 günlük Amerika ABD Turu size ülkede kaçırılmayacak her şeyi sunuyor! Amerika ABD Turu 18-38 yaş grubundaki gençler için tasarlanmıştır.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz. Amerika Turu kamp deneyimleri ile işte bu otantik deneyimlerden sadece bir tanesi.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

TUR PROGRAMI

1. Gün: New York
Amerika ABD Turu New York’ta başlıyor!

2. – 3. Gün: New York/Newburgh/Finger Gölleri
New York’ta oryantasyon yürüyüşü ile Times meydanı ve daha fazlasını keşfedeceksiniz. Opsiyonel olarak Taughannock Şelalelerini ziyaret edebilir ya da bir kano kiralayıp tura çıkabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

4. – 5. Gün: Niagara Şelaleleri/Sandusky
Maid of the Mist tekne turuyla biraz ıslanmaya hazır olun! Amerika ABD Turunda 5. gün Sandusky’deki eğlence parkını ziyaret edebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. – 7. Gün: Chicago
Amerika ABD Turu Chicago’da devam ediyor. oryantasyon turunuzdan sonra şehri önemli noktalarını göreceksiniz. Sonrasında Chicago’nun eğlenceli gece hayatını keşfedebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı

8. – 9. Gün: Wisconsin/Sioux Şelaleleri/Kennebec
Amerika ABD Turunda bugün Milwaukee’deki Miller fabrikasını gezdikten sonra tekne ile Madison’a geliyoruz. Sonra Mississippi’de kamp kuruyoruz. Batıya, Sioux doğru devam edip yolda vereceğimiz molalarla etrafı keşfediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 2 akşam yemeği.

10. – 11. Gün: Badlands Milli Parkı/Custer
Badlands yollarında ay gibi aydınlık manzaraları keşfedeceksiniz. Sonrasında Custer Parkında gezerken serbest dolaşan Bizonları ve Rushmore dağını göreceksiniz. Yemek: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

12. – 13. Gün: Devil’s Tower/Bozeman
Amerika ABD Turu 12. günde vahşi batıya geliyor. Spearfish Kanyonu ve Bighorn Milli Ormanının etkileyici manzaraları sizi bekliyor. Opsiyonel olarak Buffalo Bill Tarihi Merkezini ziyaret edebilir yada uygun sezonsa otantik rodeo gösterisini izleyebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

14. – 16. Gün: Yellowstone Milli Parkı
Amerika ABD Turu 14. günde ABD’deki vahşi hayvanların çoğunluğuna ev sahipliği yapan Yellowstone’da devam ediyor. Kuzeye doğru ilerleyip vahşi yaşamı keşfediyoruz. Mammoth Kaplıcaları, Norris Geyser Havzası. Göl köyü ve daha fazlası bu bölgede sizi bekliyor. Yürüyüş ve keşif turlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

17. – 18. Gün: Jackson/ Twin Falls / Reno
Amerika ABD Turu 17. günü Jenny Gölünde opsiyonel bir tekne turuna çıkabilir, One Million Dollar Kovboy Barını ziyaret edebilir, rafting yapabilir ya da Salt Lake Şehrinin önemli noktalarını bir oryantasyon turuyla keşfedebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

19. – 21. Gün: Tonopah/Yosemite Milli Parkı
“Amerika’nın en yalnız yolu”nda ilerleyeceğiz. Amerika ABD Turu 19. gününde meşhur Yosemite’nin büyüleyici manzaralarıyla karşılaşacağız. Etkileyici şelaleleri, gölleri ve çayırları boyunca yürüyüş turu yapacağız. İsterseniz park içinde bisiklet turuna da çıkabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

22. Gün: San Francisco
San Francisco İskelesi ve Golden Gate Köprüsünü kapsayan oryantasyon turunuz gerçekleşiyor. Amerika ABD Turu opsiyonel aktiviteleriyle teleferik turuna çıkabilir, bisikletle şehri keşfedebilir ya da kayıkla gezebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

23. – 24. Gün: Yosemite Milli Parkı
Yosemite boyunca ilerleyip ABD’deki en önemli parktan birinde geçireceğiniz vaktin tadını çıkarın. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

25. – 27. Gün: Death Valley Milli Parkı/Las Vegas
Kuzey Amerikanın en alçak ama en kuru ve sıcak noktasına olan Ölüm Vadisine hoş geldiniz. Las Vegas gezeceğiz. Bu meşhur şehrin en eğlenceli taraflarını keşfedin. Opsiyonel olarak VIP limuzin gezisine çıkabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

28. – 29. Gün: Grand Canyon Milli Parkı
Sakin güzellikteki manzaralar eşliğinde yapacağınız yürüyüş turlarıyla bölgeyi keşfedeceksiniz. Opsiyonel olarak kanyonu helikopter ile kuş bakışı görebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

30. – 31. Gün: Monument Vadisi/Mesa Verde Milli Parkı/Durango
Navajo kültürü hakkında çok şey öğrenmeye, Köklü Pueblo insanlarının hayatlarını gözlemlemeye ve Mesa Verde uçurumlarında yürümeye hazır olun. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

32. – 33. Gün: Santa Fe/Carlsbad
Güneybatı kültürünü keşfedeceğiniz Santa Fe’ye geliyoruz. Carlsbad Oyunlarını rehberli tur ile keşfedeceksiniz. Bu oyuklar 400,000’e kadar yarasanın evi olma özelliğini taşıyor. Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

34. – 35. Gün: Carisbad / Austin
Tex Mex yemeklerinin ve Kovboy filmlerinin merkezi Teksas’ın Austin kentine geliyoruz.  Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

36. – 37. Gün: New Orleans
New Orleans oryantasyon turunuz gerçekleşiyor. Sonrasında Mississippi’de opsiyonel bir bot turuna çıkabilirsiniz. Meşhur Bourbon Caddesine uğramayı da unutmayın! Yemek: 2 kahvaltı.

38. – 39. Gün: Memphis/Nashville
Amerika ABD Turu opsiyonel aktiviteleriyle Martin Luther King Jr’ın suikaste uğradığı bölgedeki Ulusal Sivil Haklar Müzesini ya da Rock & Soul Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Elvis’ Graceland turuna katılabilir ya da akşam üzeri Beale Caddesin de olan canlı performansları izleyebilirsiniz. Nashville’de lokal müzisyenleri dinleyin ve lokal mekanlarda bu müzik şehrin ritmlerini yakalayın. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği.

40. Gün: Appalachia
Appalachian Dağlarının rüzgarlı yollarında ilerliyoruz. Parkın güzel rotalarından birini seçip yürüyüş turuna çıkın ve doğanın içinde vakit geçirmenin tadını çıkarın. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

41. – 42. Gün: Washington, DC
Anıtları ziyaret edip, National Mall ve içindeki ücretsiz müzeleri geziyoruz. Yemek: 2 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

43. Gün: New York
Amerika ABD Turu son gününde New York’a geliyoruz. New York’a varışla turumuz son buluyor. Opsiyone olarak Times Meydanı, Rockefeller Center, Grand Central Station, 5th Avenue ve NYC kütüphanesi gibi Amerika’nın klasikleşmiş yapılarını görebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: NUYY

Amerika ABD Turu

Amerika ABD Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Bu macera aynı anda beş kullanıcıya kadar wi-fi ile donatılmış minibüsler sahiptir. Dilediğiniz gibi E-postalarınızı kontrol edin, Facebook fotoğraf yükleyin, ya da arkadaşlarınıza tweet atın.
 • 35 kahvaltı, 25 öğle yemeği, 23 akşam yemeği.
 • 9 gece otel, 33 gece kamp konaklaması.
 • Tüm Milli Parklara ve Milli Anıtlara giriş ücretleri, yürüyüş turları ve geziler.
 • Amish topluluğu ziyareti.
 • Wall Drug ziyareti.
 • Dead Walley ziyareti.
 • Deadwood ziyareti.
 • Mt Rushmore ziyareti.
 • Carlsbard Caverns ziyareti.
 • Washington ve Chicago oryantasyon turları.
 • Maid of the Mist Turu (Niagara Şelaleleri).
 • Bira fabrikası turu ve bira tadımı (Milwaukee).
 • Mesa Verde rehberli turu.
 • Klimalı özel araçla yapılan seyahatler.
 • Amerika ABD Turu boyunca deneyimli rehber ve yerel rehberler eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 13 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Vize: Amerika Birleşik Devletleri vizesi tur fiyatına dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Amerika ABD Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Amerika ABD Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 350- 400 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: Amerika ABD Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Amerika ABD Turu boyunca yapılan kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir