İçeriğe geç
Ana Sayfa » Amerika Milli Parkları Turu

Amerika Milli Parkları Turu

Amerika Milli Parkları Turu — Klasik, Aktif (tur tipleri hakkında)

Amerika Milli Parkları Turu ile iki hafta boyunca tertemiz havaya ve oksijene doymaya hazır olun! 15 günlük ABD milli parkları turu ile Amerika’nın mutlaka görülmesi gereken parklarını gezeceğiz. Seattle’dan Portland’e, birbirinden keyifli kentleri tanıyacaksınız. Amerika Milli Parkları Turu boyunca yürüyüş turları ile yorulup, cowboy barlarında içeceğinizi yudumlayarak rahatlayacaksınız!
Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya sen

Tur Programı

1. Gün: Seattle
Amerika Milli Parkları turu Seattle’da başlıyor. Bugün şehre dilediğiniz saatte varabilirsiniz. İlk gün dinlenmeniz için ayrılmıştır. 

2  Gün: Seattle/Mount Rainier Milli Parkı

Yakınımızda bulunan Mt Rainier Milli Parkı’na geliyoruz. Bugün bu parkı Skyline, Nisqually Vista ve Bench/Snow Lake Trail gibi farklı yürüyüş rotalarıyla keşfedeceğiz.

3. Gün: Mount Rainier Milli Parkı /Wallace

Doğuya, Washington eyaletine doğru ilerliyoruz. Amerika Milli Parkları turunda bugün Coeur d’Alene, Idaho’nun güzel manzarası eşliğinde yolculuk ediyoruz.

4. Gün: Wallace/Glacier Milli Parkı

Montana’ya doğru tola çıkıp Glacier Milli Parkı’na doğru ilerliyoruz. İlk park gecemizi burada geçiriyoruz. for the first night of camping in Big Sky Country. Yemek: Akşam yemeği

5. Gün: Glacier Milli Parkı

Amerika Milli Parkları Turu bugün Glacier Milli Parkında tüm gün sizi buzullar, göller ve diğer doğa örnekleri ile devam ediyor. Yemek: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği

6. Gün: Glacier Milli Parkı/Bozeman

Bozeman, Montana’ya devam ediyoruz. Yellowstone’a geçmeden önce otelinizin ve şehrin tadını çıkarın! Yemek: Kahvaltı, Öğle yemeği

7. Gün: Bozeman/Yellowstone Milli Parkı

Bugün  Yellowstone Milli parkının kuzey bölgesine gidiyoruz. Yer yer ayıları, bizonları ve geyikleri görmek için yavaşlayacağız! Kampımız ve konaklamamız parkın dışında olacak. Yemek: Kahvaltı, Akşam yemeği

8. Gün: Yellowstone Milli Parkı

Bugün Yellowstone milli parkının farklı bölgelerini keşfedeceğiz. Yellowstone’da sizi pek çok vahşi hayvan ve şelaleler bekliyor! Bisiklet ya da yürüyüş turları ile etrafı keşfetmeye hazır olun. Yemek: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği

9. Gün: Yellowstone Milli Parkı/Jackson

Sabah Yellowstone ve Grand Teton Milli Parkından geçerek cowboy kenti Jackson Hole’a geliyoruz. Bu bölgede de yürüyüş, alışveriş yapabilir ya da etraftaki kafeleri keşfedebilirsiniz. Opsiyonel olarak akşam bir cowboy barınnı ziyaret edebilirsiniz. Yemek: Kahvaltı

10. Gün: Jackson/Boise

Batıya, Boise, Idaho’ya doğru gidiyoruz. Yol üzerinde Craters of the Moon National Anıtında mola verip burayı göreceğiz.

11. Gün: Boise/Bend

Amerika Milli Parkları turu bugün Bend, Oregon’a ilerliyor. Burası Amerika’da yaşamak için seçilen en iyi yerlerden biri! Şehre vardıktan sonra etrafı keşfediyoruz.

12. Gün: Bend/Eugene

Güne erken başlayıp Crater Lake Milli Parkında bir kaç saat geçirmeye gidiyoruz. Kısa bir yürüyüş ile günün en güzel ışığını yakalayacağız. Ardından üniversite kenti Eugene’e devam edeceğiz.

13. Gün: Eugene/Portland

Portland şehrine varmak üzere kuzeye doğru yola çıkıyoruz. Kaliforniya’nın en popüler şehirlerden biri olan Portland sanatsal ve keyifli bir şehirdir. Aynı zamanda sunduğu yiyecek ve içecek opsiyonları ile meşhurdur.

14. Gün: Portland/Seattle

Sabahı Portland’da geçiriyoruz. Sonrasında Portland’dan ayrılıp Seattle’a geçeceğiz.

15. Gün: Seattle

Amerika Milli Parkları Turu 15. gün Seattle’da son buluyor.

Tur Kodu: NUSS

Amerika Milli Parkları Turu
Amerika Milli Parkları Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 9 gece otel, 1 gece paylaşımlı otel, 4 gece kamp konaklaması.
 • 4 kahvaltı, 4 öğle yemeği, 4 akşam yemeği.
 • Mt Rainier Milli Parkı, Glacier Milli Parkı, Yellowstone Milli Parkı, Grand Teton Crater Lake Milli Parkı ziyaretleri.
 • Coeur d’Alene’de mola.
 • Craters of the Moon Anıtı ziyareti
 • Amerika Milli Parkları Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 14 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Amerika Milli Parkları Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Amerika Milli Parkları Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 420- 550 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: Amerika Milli Parkları Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Amerika Milli Parkları Turu boyunca kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!