İçeriğe geç
Ana Sayfa » Antarktika ve Güney Kutbu Turu

Antarktika ve Güney Kutbu Turu

Antarktika ve Güney Kutbu Turu — Gemi & Cruise (tur tipleri hakkında)

*Gemimiz M/S Expedition hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Antarktika ve Güney Kutbu Turu programında Güney Kutup Dairesi geçeceğimiz bu gerçek Antarktika gemi seyahatinde; mistik ve dramatik bir manzaraya sahip gezegenimizin son sınırına seyir halinde olacak, buza karşı özel olarak güçlendirilmiş ekspedisyon gemimizde, deneyimli mürettebatımızın desteğiyle unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Antarktika Güney Kutbu Turu kapsamında 7 gün Antarktika’yı keşfettikten sonra hiç kimsenin gitmediği kadar güneye gidecek, balinaları ve albatrosları izleyip, Gentoo, Adelie ve Chinstrap penguenlerine yaklaşacağız. Diğer Antarktika ve Güney Kutbu seçenekleri için bize ulaşın.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Antarktika ve Güney Kutbu Turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Kuzey ve Güney Kutbu turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Ushuaia’ya varış. Dünyanın en güney ucundaki şehrin tadını çıkarın, Antarktika ve Güney Kutbu Turu başlıyor!

2. Gün: Ushuaia limanında sizleri bekleyen M/S Expedition isimli gemimize hoşgeldiniz. Öğleden sonra demir alıyor ve Beagle kanalı üzerinden güneye seyrediyoruz.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği

3. ve 4. Gün: Drake Geçidi
16′ncı yy. İngiliz kaşifi Sir Francis Darke’in adını taşıyan ve 2 okyanusu birleştirirken 2 kıtayı ayıran, Dünya denizlerinin en zorlu, efsanevi suları… Pasifik ve Atlantik Okyanusları arasındaki akıntılar ile Güney Amerika-Antarktika rotasını bir maceraya dönüştüren dalgaları aşarak yapacağımız bu yolculuk, balina aileleri ve Albatross martıları eşliğinde sürerken anlatılan denizci hikayelerinin etkileyiciliğinin artacağı kesin. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

5. – 6. Gün: Antarktik Yarımada ve Güney Shetland Adaları
Antarktika ve Güney Kutbu Turu ile bu toprakları kendi gözlerinizle görmek, sesini duymak, donuk kokusunu almak Dünyadaki en etkileyici deneyim olabilir, ama bize yetmiyor ve eğer hava koşulları izin verirse günde 2 kere kıyıya çıkıyor ve çok az insanın seyrek yaşayabildiği duyguları elimizden geldiğince arttırmaya çalışıyoruz. Zamanın bile donduğu hissine kapıldığımız bu acımasız çöle, Gentoo, Chinstrap ve Adalie penguenlerinin, Weddell, Crabeater (yengeç yiyen) ve Leopar foklarının, Orka, Kambur ve Minke balinalarının nasıl adapte olduklarına şaşıracak, bir yandan da bu canlılarla karşılaştırıldığında çok nazik olan insan türünün yazdığı tarihe hayret edeceğiz. Güney Kutbuna yapılan keşif gezilerinin yapıldığı tarihler itibariyle ne kadar zorlu olduğunu ancak kendi yaşadığımız fiziksel hisleri defalarca katlayarak anlayabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

7. – 8. Gün: Güney Kutup dairesini geçiş
Bu Güney Kutbu Turu boyunca diğer Antarktika ve Güney Kutbu turlarından daha güneye ilerliyoruz ve gerçek Güney Kutup dairesi yada paralelini geçiyoruz. Antarktika yarımadasının batı kıyısını takip ederek yapacağımız bu seferimizde buzdağlarının arasından ilerlerken, zaman zaman kıyıya çıkıp bu donuk kıtanın sakinleri olan penguen kolonilerini ziyaret edeceğiz.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

9. – 11. Gün: Antarktika Yarımadası & Güney Shetland Adaları
Antarktika ve Güney Kutbu Turu başladığından beri ilk kez Kuzeye dönüyor ve Antarktika yarımadasını keşfimize devam ediyoruz.
Yemek: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği

12. – 13. Gün: Drake Geçidi
Ushuaia’daki limana geri dönmek için kuzeye yönelen yolculuğumuza başlıyoruz. Antarktika ve Güney Kutbu Turu Mürettebatımızın ve eğitmen rehberlerimizin verdikleri bilgileri gözden geçirip, görebileceğimiz son balinalar için güvertede tetikte duruyoruz.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

14. Gün: Ushuaia’ya varış
Sabah limana varıyoruz. Antarktika ve Güney Kutbu Turu burada son buluyor.
Yemek: 1 kahvaltı

Tur kodu: XVQCSX

Antarktika ve Güney Kutbu TuruAntarktika ve Güney Kutbu Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 12 gün M/S Expedition gemi seyahati.
 • Ushuaia havalimanı ve otel arasındaki ilk gün ve son gün transferleri.
 • Ushuaia’da 1 gece otel konaklaması ve kahvaltı.
 • Zodiac gezileri ve ekspedisyon ekibiyle kıyı ziyaretleri.
 • Eğitici programlar ve toplantılar.
 • Su geçirmez botlar; erkekler için US 8 – 14 ve kadınlar için US 3 – 9 numaraları arasında.
 • Ekspedisyon tipi parka.
 • Antarktika rehber kitabı.
 • Gemi seyahati boyunca tüm yemekler.
 • 1 gece oda kahvaltı otel konaklaması ve 12 gece banyolu ve denize bakan çeşitli boylarda kamaralarda konaklama.
 • Antarktika ve Güney Kutbu Turu boyunca otobüs, M/S Expedition gemisi ve zodiac transferleri.
 • Her 10 kişi için 1 deneyimli M/S Expedition personeli

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Antarktika ve Güney Kutbu Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Antarktika ve Güney Kutbu Turu Programında belirtilmeyen yemekler
 • Vize: Arjantin vizesi, Antarktika ve Güney Kutbu Turu fiyatına dahil değildir.
 • Vergiler: Tüm uçuşlarda istenebilecek havaalanı vergileri ve diğer ödentiler.
 • Ekstra Aktiviteler: Antarktika ve Güney Kutbu Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkilikler, opsiyonel gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir