İçeriğe geç
Ana Sayfa » Barselona Fotoğraf Turu

Barselona Fotoğraf Turu

Barselona Fotoğraf Turu — Özel ilgi – Klasik (tur tipleri hakkında

Fotoğraf çekmek, bir şehri derinden tanıyabilmenin en iyi yoludur. Barselona’nın fotoğraf ve resim sanatları için en ilham verici şehirlerden biri olduğu ise yadsınamaz bir gerçek. Barselona Fotoğraf Turu sizi çağırıyor…

Barselona Fotoğraf Turu boyunca elinizde fotoğraf makinesiyle Barselona sokaklarına çıktığınız zaman, hem yepyeni ve sıradışı yerlerin farkına varacak, hem de lensler, flaşlar, kompozisyon oluşturma, renk dengesi ve ışığın kullanımı gibi pek çok temel bilgiyi edineceksiniz. Sadece bir yeri fotoğraflamayı değil, aynı zamanda kendinizi ve duygularınızı ifade etmeyi de öğreneceksiniz. Barselona Fotoğraf Turu kişiye özel ve gruplara özel bir deneyim olarak tasarlanmaktadır.

Başlangıç seviyesinde olanlar veya çektiği fotoğrafları başarılı bulmayanlar bu kursu kaçırmamalılar. Bir yandan teknik bilgiler edinirken, diğer yandan yaratıcı yönünüzü ortaya çıkaracak ve çok eğlenceli bir tatil yaşayacaksınız!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 27 adet İspanya Turu, 104 adet Avrupa Turu ve tüm özel ilgi turları ile kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Barselona’ya varıyoruz. Otelimize giriş yaptıktan sonra ilk fotoğraf turumuz 18.30’da (sonbaharda ve kışın 16.30’da) başlıyor. Bizlerle Barselona’nın en bilinmeyenlerini keşfetmeye var mısınız? Eski şarap dükkanları, küçük meydanlar, avlular, gizli sokaklar, tapınaklar ve daha fazlası bizi Barselona Fotoğraf Turunda bekliyor…

2. Gün: İkinci durağımız, Barselona’nın açık mekanları olacak. Saat 14.00’te (sonbaharda ve kışın 16.00’da) fotoğraf turumuza başlayıp 1888 Barselona Evrensel Sergisi’ni, Zafer Takı’nı (Arc de Triomf), Ciutadella Parkı ve Vila Olimpica Sahili gibi pek çok ilham verici yeri keşfedeceğiz.

3. Gün: Bugün Barcelona’nın tarihi mekanlarını fotoğraflıyoruz! Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelen Barselona’nın en eski kilisesi Sant Pau Kilisesini ve Romalılardan kalan sur duvarlarını gezerken, hep birlikte geçmişe doğru heyecanlı bir yolculuk yapacağız. Barselona Fotoğraf Turu bugün son buluyor.

BARSELONA FOTOĞRAF TURU İÇERİK

-Dijital fotoğraf makinası kullanımı; fonksiyonlar ve ayarlar, makinemizi tanıma.

-Alan ve derinlik.

-Perde hızı; hareketi dondurma ve gösterme.

-ISO hassasiyeti.

-Renk ve beyaz dengesi; Fotoğraflarınız için en uygun renkleri bulmanın yolları.

-Kompozisyon oluşturma, perspektif ve ‘1/3 Kuralı’ : Kompozisyon kendinizi ifade ediş biçiminizdir; çünkü yalnızca size özeldir ve diğerlerinden farklı olmanızı sağlar.

Tur Kodu: GEOARTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir