İçeriğe geç
Ana Sayfa » Belçika Bira Turu

Belçika Bira Turu

Belçika Bira Turu — Özel ilgi – Klasik (tur tipleri hakkında

Eğer bir bira severseniz, klasik Avrupa turları sizin için değil. İşte bu tur programı ile harika bir Belçika Bira Turu ve Gurme Bira deneyimi ile karşı karşıyasınız!

Belçika Bira Turunda 8 gün boyunca, Trappist Manastırlarında üretilen özel biralar dahil, pek çok farklı birayı yerinde denemeye ve dünyanın en farklı bira aromalarını bu tur kapsamında tatmaya hazır olun. Sadece bununla kalmayıp, Brüksel’in Bruges’ün ve Belçika’nın lezzetli çikolatalarının, ve wafflelarını tadın. Bölgenin diğer farklı deneyimlerinin de bu Belçika Bira Turu programında sizi beklediğinden emin olabilirsiniz!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Belçika Bira Turu dışındaki Gurme Turları deneyimleri ana sayfadan arama yapabilir veya uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İskoçya Viski Turu programına muhakkak bir bakın deriz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Brüksel, Belçika
Belçika Bira Turu Brüksel’e varış ile başlıyor.

2. Gün: Brüksel
Rehberiniz ile yapacağınız şehir turunun tadını çıkarın. Bugün çikolata fabrikasını, Delirium bira fabrikasını, Art Deco Türk hamamlarını geziyoruz. Opsiyonel olarak bira yürüyüşü yapabilirsiniz. Belçika’nın sadece bira ile değil waffle, çikolata, ‘frites’ ve midyeleri ile de meşhur olduğunu unutmayın! Yemek: 1 kahvaltı.

3. Gün: Rochefort
Abbaye Notre Dame de Saint Remy kilisesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında bu güzel ortaçağ şehrinin pazarlarına gidip peynir, ekmek, et ve diğer lokal lezzetlerden oluşan pikniğimize hazırlık yapıyoruz. Yemeğimize Trappist birası eşlik ediyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

4. Gün: Orval/Chimay/Bruges
Sabah Orval’yı ziyaret edip bira ve Trappist peynirlerini tadıyoruz. Öğle yemeğinde Chimay yakınlarındaki, normalde sadece papazlara ikram yapan bir bira lokantasında yiyeceğiniz öğle yemeğinin tadını çıkarın. Akşam üzeri Bruges’e doğru yola koyuluyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

5. Gün: Westvleteren/Bruges
Sabah Bruges’i keşfetmeniz için serbest zaman. Akşam üzeri yerel bir mekanda Belçika Bira Turuna yakışır bir  barbekü ve lezzetli Westvleteren birası sizi bekliyor olacak. Eylül ayında uygunluk durumunda manastırları ziyaret edebilir ve bira üretim işlemini görebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

6. Gün: Westmalle/Achel/Antwerp
Özel bir araçla Antwerp’e giderken yolumuz üzeirnde olan Westmalle ziyaret ediyoruz. Buradaki manastır ziyaretçilere ne yazık ki kapalı ama bizi burada, Café Trappisten’ birbirinden lezzetli biralar bekliyor. İsterseniz Trappist etleri ve peynirinden oluşan bir öğle yemeğini de seçebilirsiniz. Sonraki tadım, Achel birası olacak. Akşam üzeri Antwerp’e varıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

7. Gün: Antwerp
Antwerp’de isterseniz bisiklet ile bira evlerini ziyaret edebilir, müzeleri gezebilir ya da şehir turu yapabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

8. Gün: Antwerp
Belçika Bira Turunun sonuna geliyoruz. Havaalanına ulaşmak için rehberinizden destek alabileceğinizi unutmayın! Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: EBBT

Belçika Bira Turu

Belçika Bira Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 7 kahvaltı, 3 öğle yemeği.
 • 7 gece otel konaklaması.
 • Brüksel oryantasyon yürüyüşü.
 • Rochefort’da bira turu ve piknik.
 • Orval gezisi, bira ve peynir tadımı.
 • Chimay’da öğle yemeği ve yerel bira evlerinde bira tadımı.
 • Bruges oryantasyon yürüyüşü.
 • Westvleteren yakınlarında barbekü ve bira tadımı
 • Antwerp oryantasyon yürüyüşü.
 • “Café Trappisten” bira tadımı (Westmalle). Achel ziyareti ve bira tadımı.
 • Tren, otobüs, özel araç.
 • Deneyimli rehber ve yerel rehberler eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Vize: Belçika için gerekli olan Shengen vizesi tur fiyatına dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

 

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir