İçeriğe geç
Ana Sayfa » Belize ve Guatemala Turu

Belize ve Guatemala Turu

Belize ve Guatemala Turu — Klasik (tur tipleri hakkında

Belize ve Guatemala Turu programında Maya savaşçılarının izinden giderek, ormanların içinde gizlenmiş kayıp şehirleri bulmaya hazır mısınız? Belize ve Guatemala’yı, antik kalıntılardan, kumsallara uzanan doğa ve kültürle iç içe bir şekilde keşfedeceksiniz. Yağmur ormanlarında bölgeyi ilk keşfeden gezginler gibi yaşayacağınız 3 günlük kano macerasının ardından kristal sadeliğinde sularda yapacağınız şnorkel dalışları için sizleri Belize sahillerinde kokteylinizi yudumlamaya çağırıyoruz. Belize ve Guatemala Turu sizleri çağırıyor.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Belize ve Guatemala Turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 10 adet Belize Turu, 18 adet Guatemala Turu, 66 adet Orta Amerika Turu ve tüm kültür turları ile vahşi yaşam ve safari turları ve trekking doğa yürüyüşü turları ile diğer aktif macera turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Belize, Belize
Belize ve Guatemala Turunda ilk gün yorgunluğunuzu atmanız ve şehri gezebilmeniz için sizleri serbest bırakıyoruz. Saat 18’de yapılacak grup toplantısını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Deneyimli rehberiniz ile bu toplantıda tanışacaksınız.

2. ve 3. Gün: Flores / Tikal, Guatemala
Kahvaltının ardından otobüsle sınırı geçerek Guatemala’ya varıyoruz. Kültürdeki Maya etkileri ve İspanyol aksanı sınırı geçer geçmez dikkatinizi çekecektir. Artık Guatemala’nın kuzey doğusunda bulunan Petén bölgesindeyiz. Burası, Tikal kayıp şehrini barındıran ve geçit vermeyen yağmur ormanının tam ortasındadır. Tikal, Maya yerleşimlerinin en dikkat çekicilerinden biridir. Gizli kalmış konumu, vahşi yaşamla çevrelenmiş olması ve en büyük piramitlerin burada bulunması bölgenin önemini arttırmaktadır. Dönüş yolunda antik yerleşimlerden geçerek El Remante gölü kıyısında öğle yemeği molası vereceğiz. Dilerseniz göle atlayıp ferahlayabilirsiniz.

4. ve 5. Gün: San Ignacio, Belize
Belize ve Guatemala Turu Belize’de devam ediyor. Macal Nehri kıyısında bulunan San Ignacio şehri, çevre yerleşimleri kolayca gezebileceğiniz çok uygun bir konumda bulunmaktadır. Şehirde geçireceğimiz iki gün boyunca yapabileceğiniz opsiyonel aktiviteler arasında mayalara ait 1400 yıllık tarihe sahip Tunichil Mukunal mağarası gezisi, kelebek bahçelerine yürüyüş veya doğal kireç taşı mağaralarında kano yapabilirsiniz.

6. ve 7.Gün: Belize Nehri / San Ignacio
Belize Nehrinin dinlendirici akıntısına kendimizi bırakacağımız yarım günlük kano gezileriyle, Belize ve Guatemala Turunda iki gün boyunca bölgeyi farklı bir açıdan göreceğiz. Deneyimli rehberlerimiz, bölgenin tarihi, flora ve faunası ile ilgili bilgilerini bizlerle paylaşacaklar. Gün boyu ilerlerken dilediğimiz noktalarda mola verip yüzmek için fırsatımız olacak. Yemek: 1 Kahvaltı / 2 Öğle yemeği / 2 Akşam yemeği

8. Gün: San Ignacio
3 Gün süren kano macerasından sonra San Ignacio’ya dönüyoruz. Otelde yatağınıza kavuşmanın verdiği mutlulukla, iyi bir uykuyu hak ettiniz. Yemek: 1 kahvaltı

9. ve 10. Gün: Hopkins
Belize ve Guatemala Turunda sizleri, henüz turistlerin akınına uğramamış Hopkins bölgesine götürüyoruz. Burası Garifuna halkının kültür merkezi olarak da anılmaktadır. Kıyı şeridindeki bu güzel şehirden opsiyonel günü birlik turlarla, Tobacco Caye gibi çevre adalara gidebilir, scuba, şnorkel, balık avı yapabilir ve kumsalların tadını çıkarabilirsiniz. Bunların yanında bisiklet kiralayabilir ve civar köyleri gezebilirsiniz. Şansın da yardımıyla akşamları çalınan geleneksel Garifuna davul gösterilerine denk gelebilirsiniz.

11. – 14. Gün: Caulker Adası
Belize ve Guatemala Turunda 11. gün Belize’nin en ünlü ada cennetine ulaşıyoruz. Sloganı “Sakinleş” olan Caulker adası, ana caddesi kumsal bir patika olan, küçük fırınlar ve deniz ürünleri hazırlayan tezgahlardan alışveriş yapılan, dost canlısı halkıyla beraber sakinleşmekten başka bir şey düşünmeyeceğiniz dünya dışı bir yer. Avustralya’dan sonra Dünyanın en uzun mercan resifine sahip olan bu sularda, opsiyonel günü birlik scuba ve şnorkel turlarına katılabilir, Manta vatozları, barakudalar, köpek balıkları ve tropik balık sürüleriyle yüzebilirsiniz. Hol Chan Sualtı Koruma Alanı, Blue Hole’u ziyaret edebilir, Swallow Caye civarında deniz ayısı gözlemine çıkabilirsiniz. Yemek 1 öğle yemeği

15. Gün: Dönüş
Belize ve Guatemala Turu Belize’ye deniz taksisiyle 1 saat mesafede bulunan Caulker adasında sona ermektedir. Sabah 7.30’dan 17.00’e kadar aralıklı olarak tekneler kalkmaktadır.

Tur Kodu: BHH

Belize ve Guatemala Turu

Belize ve Guatemala Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 2 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.
 • 12 gece otel / konuk evi, 2 gece kamp konaklaması.
 • Minibüs, halk otobüsü, tekne ve kano transferleri.
 • Tikal arkeolojik kazı bölgesinde rehber eşliğinde gezi.
 • Caye Caulker’de konaklama.
 • 3 günlük kano gezisi.
 • Hol Chan Marine ve Belize Set Resifinde tüm gün şnorkel ile dalış.(tüm gün)
 • Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 15 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler yaklaşık 290 – 390 USD tutar.)
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir