İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bolivya Turu

Bolivya Turu

Bolivya Turu — Klasik (tur tipleri hakkında)

Bolivya Turu, başkent La Paz’ın hareketli sokaklarından başlayarak Uyuni tuz gölüne uzanan gerçek bir Güney Amerika gezisine hazır olun!

Koloni zamanlarından kalma tarihi şehirleri, zengin kültürel mirası ve büyüleyici doğasıyla bir başka Bolivya’ya tanık olacaksınız. Dünya’nın en yüksek rakımlı başkenti La Paz’dan başlayarak And Dağlarının ortasındaki Uyuni Tuz Gölüne geçiyoruz. Gölü çevreleyen tuz çölünde 3 gün sürecek konaklama sırasında 4×4 araçlarla yapılacak off-road keşif turları sizleri bekliyor. Yerel kültürleri tanımak için misafir olacağımız köyler, bizlere otantik deneyimler yaşatacak. Eğer sıradan turist rotalarından sıkılıp farklı bir yol izlemek isterseniz bu tur tam size göre. Bolivya Turu sizleri çağırıyor.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 19 adet Bolivya Turu, 175 adet Güney Amerika Turu ve tüm aktif macera turları ile diğer kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: La Paz, Bolivya
Bolivya’ya hoşgeldiniz. İlk gün için planlanmış bir aktivite olmadığından, otelinize yerleştikten sonra La Paz sokaklarını dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

2. Gün: Uyuni
Bolivya Turunda bugün gerçek yerel deneyim için tren veya otobüsle Uyuni’ye doğru yola çıkıyoruz.

3. – 5. Gün: Uyuni Tuz Gölü
Bolivya Turunda önümüzdeki 3 gün boyunca; flamingolara ev sahipliği yapan aynı zamanda dünyanın en büyük tuz düzlüklerinden biri olan Uyuni Tuz Gölünü geziyoruz. 4X4 araçlarla yapacağımız turlar boyunca farklı kaya oluşumlarına, dünya dışı görünen yeryüzü şekillerine ve bir o kadar ilginç doğal yaşama tanık olacaksınız. Gezi boyunca Colorada Lagünü’ne ( algler ve planktonlar nedeni ile rengi kırmızıya dönmüştür), Verde Lagünü’ne (sülfür, bakır ve diğer mineraller sayesinde rengi mavi-yeşil karışımı olmuştur) ve Licancabúr Volkan’ının yakınında bulunan termal havzaları ve çamur havuzlarını gezeceğiz.

6. Gün: Potosi
Bolivya Turunda bugün Dünya’nın en yüksek rakımlı şehirlerinden olan Potosi’ye konuk oluyoruz. İspanyol koloni döneminden kalma olan ve büyük trajedilerin yaşandığı tarihi gümüş madeni de buradadır. 1987 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan madeni dileyenler opsiyonel aktivite olarak gezebilir ve koloni zamanı Latin Amerika’sında yaşanan sert çalışma koşullarına tanık olabilirsiniz. Casa de la Moneda Müzesini de ziyaret etmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz!

7. – 9. Gün: Sucre
Bir başka koloni dönemi şehri olan Sucre’de 3 gün boyunca müzeleri, tarihi yapıları ve zengin yerel kültürleri gezip görebilirsiniz. Opsiyonel aktiviteler: Dinozorların ayak izlerinin olduğu bölgeye gezi, tarihi malikanelere gezi, yerel dokumacılık şirketine gezi, dağ bisikleti ve yürüyüş.

10. Gün: La Paz
Sucre – La Paz uçuşunun ardından tekrardan başkente dönüyoruz. Deri ve yerel dokuma ürünleri alabileceğiniz bölgede sizleri La Paz pazarlarına davet ediyoruz. Dileyenler günlük opsiyonel şehir gezilerine de katılabilir.

11. Gün: La Paz
Uçuş saatinize göre otelinizden ayrıldığınızda Bolivya turumuzun sonuna geliyoruz.

Tur Kodu: BBDR

Bolivya Turu

Bolivya Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 10 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 • 8 gece otel, 2 gece temel hostel (Uyuni Tuz Çölünde paylaşımlı odalarda) konaklaması
 • Halk otobüsü, tren, 4×4 arazi aracı, uçak transferleri
 • Uyuni Tuz Gölünde 3 günlük 4×4 Safari
 • İç hat uçuşları
 • Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan geziler
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler 145 – 190 USD kadar tutar.)
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir