İçeriğe geç
Ana Sayfa » Doğu Avustralya Turu

Doğu Avustralya Turu

Doğu Avustralya Turu — YOLO (tur tipleri hakkında

Doğu Avustralya Turu programında, sizleri diğer Avustralya turlarından çok farklı bir macera bekliyor. Avustralya’nın gözdesi Sidney’den başlayıp tüm doğu kıyısını göreceğimiz keyifli bir yolculuğa hazır olun. Çok geniş bir ulaşım yelpazemiz olacak; trenler, yatlar, sörfler ve çok özel konuk evlerinde konaklayacağız. Dünya klasmanında şaraplar tadacak, el değmemiş adalara yelken açacak, yağmur ormanlarında yürüyecek ve dalgaları yakalamayı öğreneceğiz! Doğu Avustralya Turu sizlere turist olmadan seyahat etme deneyimi sunacak.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Doğu Avustralya Turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 23 adet Avustralya Turu, 42 adet Pasifik Okyanusu Turu ve tüm lüks & resort turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

DOĞU AVUSTRALYA TURU PROGRAMI

1. Gün: Sidney, Avustralya
Uçuşunuza bağlı olarak Sydney’e varıyor ve otelinize kendi tercih ettiğiniz bir yolla ulaşıyorsunuz. Doğu Avustralya Turu Rehberimiz otelde sizi ziyaret edecek ve yolculuğumuzun detaylarını anlatacak bizlere.

2. Gün: Sidney
Bugün Sidney’de serbest gün. Rıhtım bölgesinde, parklar ve botanik bahçeleri arasında yapacağımız bir şehir yürüyüşünün ardından Sidney’in ve Avustralya’nın simgesi olmuş Opera Binasına ulaşabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak Opera ya da Rıhtım Köprüsü gezileriyle keşfinize devam edebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

3. Sidney, Tamworth
Hunter Vadisine şarap tadımına gidiyoruz. Ardından Avustralya kırsal yaşamını görmek için Tamworth’a devam ediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

4. Tamworth, Yamba
Great Dividing Range üzerinden Yamba’ya devam ediyoruz. Bugün manzara eşliğinde plajda vakit geçirebilirsiniz!

5. Byron Körfezi
Doğu Avustralya Turunda bu sabah erken uçuşla, sörf ve sanatın kenti olarak anılan Byron’a ulaşıyoruz. Sörf dersi almak için plaja gidiyoruz! Yemek: 1 kahvaltı.

6. Gün: Byron Körfezi
Doğu Avustralya turu 6. gününde, Byron Körfezinde yoga seansı ile ruh ve bedeninizi dinlendirebilir ve vejetaryen alternatifi de olan tipik Byron mutfağı ziyafetine kendinizi hazırlayabilirsiniz.

7. Gün: Byron Körfezi/ Brisbane
Kuzeye devam ediyoruz. Doğu Avustralya Turu 7. gününde Queensland’in başkenti Brisbane’e geliyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

8. Gün: Brisbane, Noosa Everglades
Kuzeye, Noosa’ya doğru devam ediyoruz.  Akşam üzeri serbest vaktiniz olacak. Noosa Milli Parkında yürüyüş ve sörf yapabilirsiniz. Koalalar ile karşılaşmaya hazır olun! Yemek: 1 kahvaltı.

9. Fraser Adası, Noosa Everglades
Özel 4×4 araç ve tekne ile Fraser adasına geçiyoruz. Fraser adası dünyanın en büyük kum adasıdır. Yağmur ormanında yürüyüp, Mackenzie gölünü göreceğiz. Avustralya’nın tek kum karayolunda ilerleyeceğiz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

10. Gün: Noosa Everglades, Whitsunday Adaları
Doğu Avustralya Turu 10. gününde Noosa Everglades’de serbest vakit geçirebilirsiniz. Opsiyonel olarak kano ile ya da yüzerek vakit geçirebilirsiniz. Akşam üzeri trene atlayıp Airlie plajına gidiyoruz.

11. Gün: Airlie Plajı, Whitsunday Adaları
3 günlük maxi yatımıza atlayıp maceramıza başlıyoruz. Plaj ziyaretleri, orman yürüyüşleri ve mercanlarda şnorkel turlarının keyfini çıkarın! Yemek: 1 akşam yemeği.

12. Gün: Whitsunday Adaları
Güzel beyaz kumları ile ünlü Whitehaven plajına yürüyoruz. Akşamımızı da bu tropik adada geçiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

13. Gün: Whitsunday Adaları, Airlie Plajı
Doğu Avustralya Turu 13. gününde, Whitsunday Adaları etrafındaki tekne turumuza devam ediyoruz. Akşam üzeri Airlie Plajına gelip geceyi bu kentte geçiriyoruz.Yemek: 1 kahvaltı.

14. Gün:  Airlie Plajı, Cairns
Doğu Avustralya Turu 14. günü bugüne erken bir başlangıç yapıyor ve penceremizin önünden akan manzaralarla rahatlatıcı bir tren yolculuğuna çıkıyoruz. Ingan Kültür Merkezini ziyaret edip Aborjin kültürü hakkında bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Cairns’e varmak için yola çıkıyoruz. Yemek: 1 öğle yemeği.

15. Gün: Cairns
Bugün Doğu Avustralya turu sonuna bir adım daha yaklaşıyoruz. Cairns’deki serbest gününüzde Great Barrier Reef”i ziyaret edebilir, rafting ya da bungee jumping ile adrenalin dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

16. Gün: Cairns
Doğu Avustralya Turu 16. gün Cairns’de son buluyor.

Tur Kodu: OASC

Doğu Avustralya Turu
Doğu Avustralya Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 10 gece hostel, 1 gece treni, 2 gece kabin, 2 gece maxi yat konaklaması. (Tüm konaklamalar çok kişilik odalardadır)
 • Byron körfezinde sörf dersi
 • Cafe Chloe, Tully’de öğle yemeği
 • Hunter vadisinde şarap turu
 • Sidney oryantasyon yürüyüşü
 • Fraser adasında 4×4 ile keşif gezisi
 • Cooloola Recreation Bölgesi ve Fraser Adasına giriş ücretleri
 • Noosa Everglades deneyimi
 • Whitsunday adasında 3 günlük tekne gezisi
 • Meşhur Whitehaven plajı ziyareti
 • Doğu Avustralya Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılacak geziler.
 • En çok 20, ortalama 16 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Doğu Avustralya Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen yemekler (Tura dahil olmayan öğünler 390 – 510 USD arası tutar.)
 • Vize: Avustralya vizesi ve transit vizeler tur fiyatına dahil değildir.
 • Vergiler: Doğu Avustralya Turu boyunca, tüm uçuşlarda istenebilecek havaalanı vergileri ve diğer resmi ödentiler.
 • Ekstra Aktiviteler: Doğu Avustralya Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkilikler, opsiyonel gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!