İçeriğe geç
Ana Sayfa » Endonezya Turu

Endonezya Turu

Endonezya Turu — Yolo (tur tipleri hakkında

18-38 yaş grubundaki genç insanlar için hazırlanmış olan 28 günlük çok özel Endonezya Turu ile Endonezya’nın en güzel noktalarını görmeye hazır olun! Berastagi, Sipirok, Tangkahan, Bukit Lawang, Endonezya adaları, meşhur sokak satıcıları, kahve tarlaları, orangutanlar, filler ve daha fazlası bu çok özel Endonezya Turu dahilinde sizi bekliyor!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Yolo konseptli bu Endonezya Turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Sumatra, Java ve Bali Turları ile 19 adet Endonezya Turu, 254 adet Asya ve Uzakdoğu Turu ve tüm kültür turları ile diğer vahşi yaşam ve doğa turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Medan
Endonezya Turu Medan’da başlıyor.

2. – 3. Bukit Lawang
2. günün sabahı Medan turu sizi bekliyor. Maimoon Sarayını, Büyük Camiiyi ve Vihara Gunung Timur tapınağını ziyaret ediyoruz. Orangutan bakım merkezine gidip Asya’nın sevimli orangutanlarını görme şansı yakalıyoruz. Opsiyonel olarak Gunung Leuser Milli Parkında orman yürüyüşü yapabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

4. – 5. Gün: Tangkahan
İnişli çıkışlı yollarda ilerleyip küçük bir orman topluluğu olan Tangkahan’a varıyoruz. İsterseniz filleri beslemeye, yürüyüşe ya da fil turuna gidebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

6. – 7. Gün: Berastagi
Tangkahan’dan Bukit Lawang!a yürüyoruz. Sonra otobüs ile Berastagi’ye geliyoruz. Burada oryantasyon turu sizi bekliyor. İsteğe bağlı olarak volkanlardan birine yürüyüş turu yapabilir ya da yerel köyleri gezebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

8. – 9. Güb: Samosir Adası
Dünyanın en geniş volkan gölü olan Toba Gölüne geliyoruz. Rahatlayın ve ılık sularda yüzmenin keyfini çıkarın. Opsiyonel olarak Batak köylerine gidip kültürü yakından tanıyarak vakit geçirebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

10. Gün: Sipirok
Yerel köylerde mola verip dokumacıları ve yolumuz üzerindeki marketleri geziyoruz. Pirinç tarlalarıyla dolu bu güzel tepe bölgesindeki oryantasyon turunun tadını çıkarın. Yemek: 1 kahvaltı.

11. – 12. Gün: Bukittinggi
Bukittinggi yolunda birkaç mola ve dinlenmeden sonra oryantasyon turumuz başlıyor. Rafting, kayak gibi aktiviteler, Sianok Kanyonu ziyareti 2. Dünya Savaşı sırasında oluşturulmuş Japon Mağaraları gezisi için serbest gün sizi bekliyor. Yemek: 2 kahvaltı.

13. Gün: Maninjau
Maninjau’nun güzel krater gölüne geliyoruz. Sakin geçen zamanın ve güneşin batışının tadını çıkarın. Yemek: 1 kahvaltı.

14. – 15. Jakarta
Padang’a transferiniz gerçekleşiyor. Oradan uçakla Jakarta’ya geliyoruz. Başkenti keşfetmek için yeterli zamanınız olacak. Meşhur sokak lezzetlerini rehberiniz eşliğinde tatma keyfi sizi bekliyor. Yemek: 2 kahvaltı.

16. Gün: Cianjur
Endonezya Turunda bugün Bogor üzerinden Cianjur’a geliyoruz. Yüzen köyleri geziyoruz. Yerel bir aile ile konaklayarak yerel hayata daha yakın oluyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

17. Gün: Bandung
Bandung’da oryantasyon turundan sonra serbest zaman sizi bekliyor. Yemek:1 kahvaltı.

18. – 20. Gün: Yogyakarta
Manzara dolu bir tren yolculuğu ile Yogyakarta’ya geliyoruz. Burada Borobudur tapınağı ve Merapi Dağı gibi bölgenin önemli noktalarını görme şansınız olacak. Zamanınızı bu şehri istediğiniz gibi değerlendirmeniz için size bırakıyoruz. Yemek: 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

21. Gün: Tawangmangu
Prambanan tapınaklarını görüp Sukuh Tapınağına geliyoruz. Buradan başlayıp küçük köylerden ve çiftliklerden geçerek Tawangmangu’ya yürüyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, öğle yemeği.

22. Gün: Malang
Endonezya Turunda bugün Bromo Tengger Semeru Milli Parkının doğa güzellikleri sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı.

23. Gün: Bromo Dağı
Erken kalkıp ay ışığıyla oluşan güzel dağ manzarasını görme şansını değerlendirin. Yemek: 1 kahvaltı.

24. Gün: Kalibaru
Endonezya’nın meşhur kahve tarlalarını geziyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

25. – 26. Gün: Pemuteran
Meşhur Bali’ye gelip onun eşsiz plajlarında vakit geçiriyoruz. İsterseniz vaktinizi milli parkı gezerek de değerlendirebilirsiniz. Opsiyonel olarak Menjangan Adasında şnorkel turuna çıkabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

27. Gün: Sanur
Sanur’a kaplıcalar üzerinden geliyoruz. Burada seyahat arkadaşlarımızla Endonezya Turu için son akşamımızı geçireceğiz. Yemek: 1 kahvaltı.

28. gün: Sanur
Endonezya Turunun son günündeyiz. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: AEID

Endonezya Turu

Endonezya Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 25 kahvaltı 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
 • 22 gece otel/hostel, 2 gece sörf kampı (yatakhaneli), 2 gece yerel aile konaklaması.
 • Megan şehir turu. Orangutan bakım merkezi ziyareti.
 • Tangkahan’dan Bukit Lawang’a yürüyüş turu.
 • Maninjau yürüyüşü.
 • Berastagi, Sipirok ve Bukittinggi’da oryantasyon yürüyüşleri
 • Bromo Tengger Semeru Milli Parkına giriş.
 • Bromo Dağına gün doğumu tırmanışı.
 • Kalibaru kahve tarlası.
 • Meşhur sokak lezzetleri.
 • Minibüs, otobüs, yürüyüş, tekne, tren, uçak.
 • Deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler 500-750 USD arası tutar).
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir