İçeriğe geç
Ana Sayfa » Faroe Adaları Turu

Faroe Adaları Turu

Klasik (tur tipleri hakkında) — Faroe Adaları Turu

Kuzey Atlantik’de Gulf Stream akıntılarının tam ortasında yer alan ve Danimarka hükümetine ait 18 adadan oluşan Faroe Adaları turu için sizleri bekliyoruz. 8 gün boyunca adaların önemli doğal ve kültürel miraslarını göreceğiniz bu turu sakın kaçırmayın. Faroe Adaları turu boyunca size temin edeceğimiz araç ile kendi rehberiniz olacaksınız!
Doğal hayatı koruma örgütleri ve hayvan severler arasında iyi anılmayan bu adada sizde kendinize göre bir şeyler bulacaksınız.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

* Faroe Adaları turu için taleplerinizi gitmek istediğiniz tur tarihinden minimum 3 hafta önce bize iletmeniz gerekmektedir.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Varış
Faroe Adaları turu başlıyor. Reykjavik Havaalanından Vagar Havaalanına geçiyoruz. Buradan aracınızı teslim alacaksınız. Geceyi Vágar’da geçiriyoruz.

2 Gün: Torshavn and Kirkjubø
Faroe Adaları turunun ikinci gününde etkileyici başkent Torshavn’a geliyoruz. Gün boyunca şehri keşfetmenin tadını çıkarın. Eski şehir merkezi Tinganes, Milli Müze ve Nordic Ev’i ziyaret etmeyi unutmayın! İsterseniz dağlarda at turuna çıkabilir ya da dünyanın en klas balıkçılık havzalarında balık tutabilirsiniz! Kirkjubø’nu güzel tarihi binaları etrafında büyülenmeye hazır olun. 900 yıl boyunca Roykstovan Kirkjubølu çiftçilerin merkezi olmuştur. Bu bölgede yüzyıllar boyunca aynı aileden gelen insanlar yaşamakta ve çalışmaktadır. Bir Ortaçağ katedrali olan St. Magnus’ Katedrali harabeleri etrafındaki St Olav’s Kilisesi bölgedeki tek aktif kilisedir. Akşam üzeri Torshavn’daki yerel restoranlarda akşam yemeği yiyebilir ve bölgenin gece hayatını deneyimleyebilirisiniz. Geceyi Torshavn’da geçiriyoruz.

3. Gün: Tekne Cruise
Faroe Adaları turunda bugün güzel Sandoy adasını keşfetmeye hazır olun. Vikinglerin rotası üzerinde deniz papağanı kolonileri ve diğer kuş turları etrafında opsiyonel bir tekne turu ile Yeşil Nólsoy adasına gidebilirsiniz. Burası dünyanın en büyük fırtına kuşu kolonisine ev sahipliği yapmaktadır. Gün boyunca sizi çok değişik yaşam tarzı örnekleri bekliyor olacak. Geceyi Torshavn’da geçiriyoruz. Opsiyonel aktiviteler: Sanoy’a günlük gezi, Nólsoy Adasına tekne turu.

4. Gün: Vestmanna ve Gjógv
Torshavn’dan Vestmanna Köyüne gidiyoruz. Opsiyonel olarak buradan bir tekne ile heyecanlı Vesmanna Uçurumlarını görmeye gidebilirsiniz. Eidi köyüne devam edip harika manzaraları ile Faroe adalarının en yükseği Mt. Slættartindur dağına şahit olun (882m). Meşhur deniz kayaları Risin og Kellingin (The Giant ve the Old Hag) arasından geçin. Efsaneler bu iki kayanın Faroe Adalarını İzlanda’ya doğru itelemeye çalışırken taşlaştığına inanıyor. Geceyi Gjógv ya da Eidi’de geçiriyoruz. Faroe Adaları turunda opsiyonel geziler: Vesmanna uçurumlarına tekne turu.

5. Gün: Gjógv
Gjógv sakin ve romantik atmosferine hoşgeldiniz. Dağ yolu üzerindeki 2 saatlik bir yürüyüş Ambadalur vadisinin etkileyici manzaraları ve Búgvin’in karşısında, 188 metre ile okyanustan yükselen Faroe Adalarının en yüksek yığın kayası karşınızda olacak. İsteğe bağlı olarak tekne turuna çıkabilir, balık avlayabilir ya da Búgvin’e doğru bir cruise turu yapabilirsiniz. Geceyi Gjógv’da geçiriyoruz

6. Gün: Kuzey Adaları
Faroe Adaları turunun 6. gününde Kuzey Adalarına gidiyoruz. Gjógv’dan Gøta bölgesinde Sydrugøta, Gøtugjógv ve Nordragøta köylerini ziyaret ediyoruz. Blásastova Kültür Müzes, size Faroelerin yüzyıllara uzanan kültüründen örnekler sunacak. Sonrasında Faroe Adalarının ikinci büyük şehri Klaksvík’e geçiyoruz. Buradan tekne turlarıyla yakın adalara gidebilir ve dünyanın en yüksek burnu Enniberg’i görebilirsiniz. Geceyi Klaksvík bölgesinde geçiriyoruz.

7. Gün: Saksun
Klaksvík’ten Vágar’a gidiyoruz. Dünyanın en küçük köylerinden biri olan Saksun dağların arasında resimsel güzelliği ile karşınıza çıkacak. Burada eski bir çiftlik ve aynı zamanda bir milli açık hava müzesi olan 17. yy’dan kalma bir Dúvugardar bölgesini göreceksiniz. Diğer etkileyici spotlar arasında Leynar plajı ve yürüyüş için güzel bir alan olan Gásadalur vadisi var. Opsiyonel bir gezi ile Leitisvatn Gölüne ve Bøsdalafossur Şelalesini gidebilirsiniz. Geceyi Vágar’da geçiriyoruz.

8. Gün: Dönüş
Aracınızı Vágar Havaalanında teslim ettikten sonra Reykjavik’e uçuyoruz. Faroe Adaları turu son buluyor.

Tur Kodu: GEONDPFI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir