İçeriğe geç
Ana Sayfa » Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu — Klasik- Özel İlgi (tur tipleri hakkında)

Noel Baba Santa’nın evi olarak bilinen Rovaniemi’de sizi Lapland macerası bekliyor. Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu boyunca arktik aktivitelere, rehberli snowmobile gezilerine, kızaklı köpek turlarına ve Santa’nın kendisi ile tanışmaya hazır olun! Aynı zamanda Finlandiya kültürünün bir parçası olan Saunayı deneyimleyecek ve dünyanın en özel doğa olaylarından biri olan kuzey ışıklarını gözlemleyeceksiniz.

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu seyahat tarihinizi kararlaştırmadan en az 3 hafta önce lütfen bize danışın!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz!

Tur Programı:

1. Gün: Rovaniemi, Finlandiya
Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu, Rovaniemi havalimanından otele transferiniz ile başlıyor. İlk gün, biraz dinlendikten sonra akşam üzeri snowmobil araçları ile, kuzey ışıkları keşfine çıkıyoruz. Şehre dönmeden önce, kamp ateş etrafında sıcak bir içecek ve atıştırmalıklarla yorgunluğunuzu atmaya hazır olun. Geceyi Rovaniemi’de geçiriyoruz.

• Snowmobilleri 2 kişi birlikte sürmektedir. Bireysel kullanım için ehliyete ihtiyacınız vardır.
• Snowmobile turu Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri 17:30’de gerçekleşir. Tur başka bir gün varmanız durumda, bu aktiviteyi 2. ya da 3. gün programınıza dahil edeceğiz.
• Lütfen kuzey ışıklarının bir doğa olayı olduğunu ve görülmesinin garanti olmadığını unutmayın.

2. Gün: Noel Baba Köyü ve Ren Geyiği Çiftliği
Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu, bugün kahvaltının ardından ren geyiği çiftliğine snowmobil’ler üzerinde giderek başlıyor. Finlandiya yerlileri olan Sami halkının bir kültürü olan ren geyiği çiftliğini gezip, bu hayvanların ne kadar hızlı koştuklarına kendi gözümüzle şahit olacağız.

Akşam üzeri araba ile Noel Baba Köyü Santa Claus Village’e gideceğiz. Burada Santa’dan imzalı posta kartları alabilir, alışveriş yapabilir ve restoranlarda Finlandiya lezzetlerini tadabilirsiniz. Bugün tabii ki Noel Baba’nı kendisiyle de tanışacaksınız! Günün sonunda Rovaniemi’ye dönüyoruz. Geceyi Rovaniemi’de geçiriyoruz.

• Snowmobilleri 2 kişi birlikte sürmektedir. Bireysel kullanım için ehliyete ihtiyacınız vardır.
• Aralık ayında hava çok kötü olabilmektedir. Böyle bir durumda ren geyiği çiftliğine olan transferler snowmobil yerine araba ile gerçekleştirilecektir. Bunun dışındaki snowmobil turları gerçekleşmeye devam edecektir.

3. Gün: Köpekli Kızak Turu & Geleneksel Finlandiya Saunası
Bugün Finlandiya’nın geleneksel detaylarını keşfedeceğiz. Kahvaltının ardından güne köpekli kızak gezisi ile başlıyoruz. Kullanmayı birazcık öğrendiğinizde, köpekli kızağın kontrolünü ele geçirebilirsiniz! Karlı patikaları aştıktan sonra sıcak bir içecekle mola veriyoruz. Akşam üstü ise, Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu sırasında otelinizde kaçırmamanızı önerdiğimiz saunayı demenizi öneriyoruz.

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu 3. gece ister otelinizde, isterseniz OPSİYONEL olarak gece cam bir iglooda konaklayabilirsiniz. Turun kuzey ışıkları keyfini arttırmak isterseniz, cam igloo konaklaması talebinizi bize iletin! (tur ücretine dahil değildir.)

• Köpekli kızakların her birini 2 kişi paylaşacaktır.

4 Gün: Dönüş
Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu, Rovaniemi havalimanına transferiniz ile son buluyor.

Tur Kodu: GEONOVI

* Finlandiya Noel Baba Köyü Turu 2018 Aralık – 2019 Mart ayları arası her gün düzenlenmektedir. Müsait tarifler için lütfen bize danışın.

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu

Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 3 gece seçeceğiniz stilde otel konaklaması. (seçenekler için danışın)
 • 3 kahvaltı.
 • Snowmobiller ile kuzey ışıkları turu.
 • Ren geyiği çiftliği ve Santa Claus köyü ziyareti, öğle yemeği ile.
 • Rovaniemi havalimanı varış ve dönüş transferleri.
 • Ekstra yardımcı kıyafet desteği.
 • İngilizce lapland tur rehberi.
 • 24 saat acil durum yardım merkezi.
 • Vergiler ve servis ücretleri.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu Programında belirtilmeyen transferler. (havalimanı dönüş transferi, otelden tekneye – tekneden otele transfer)
 • Yemekler: Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Finlandiya Lapland ve Noel Baba Köyü Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!