İçeriğe geç
Ana Sayfa » Galapagos Adaları ve Peru Turu

Galapagos Adaları ve Peru Turu

Galapagos Adaları ve Peru Turu — Aktif – Gemi Cruise – Klasik – Kamplı (tur tipleri hakkında)

Galapagos Adaları ve Peru turu programımızda, Galapagos Adaları gibi hem doğal, hem bilimsel, hem tarihi öneme sahip bir bölgede konforlu teknemizle gezecek, dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan hayvan ve bitkileri görecek ve eşsiz doğada yürüyüş ve şnorkel dalışları yapacağız. Ardından Güney Amerika kıtasının en önemli uygarlıklarından biri olan İnka Medeniyetinin büyüklüğünü ortaya koyan, antik şehirleri bağlayan İnka Yolunda yürüyüş yaparak, UNESCO Dünya Mirası olan Machu Picchu kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Bu tur kelime anlamıyla eşsiz bir yurtdışı seyahati olacak! Galapagos Adaları ve Peru Turu sizleri bekliyor.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Galapagos Adaları ve Peru turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 57 adet Galapagos Adaları ve Ekvador Turu, 72 adet İnka Yolu, Peru Turu, 175 adet Güney Amerika Turu ve tüm tekne ve yat turları ile trekking doğa yürüyüşü turları ve vahşi yaşam ve safari turları ile kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

GALAPAGOS ADALARI  VE PERU TURU PROGRAMI

1. Gün: Quito, Ekvador
Uçuşunuza göre Ekvador’un başkentine Quito’ya varıyorsunuz. Otelinize varış ile Galapagos Adaları ve Peru Turu başlıyor.

2. Gün: Baltra – Santa Cruz
Baltra’ya uçuyoruz. Rehberinizle tanıştıktan sonra Santa Cruz adasına transferiniz gerçekleşiyoruz. Puerto Ayora kaplumbağa gözlemi için mola veriyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği

3. Gün: Chinese Hat / Black Turtle Cove
Galapagos Adaları ve Peru Turu 3. gününde Chinese Hat’de şnorkel şansı, kuşlar, deniz aslanları sizi bekliyor olacak. Sonrasında Siyah Kaplumbağa koyunu ziyaret ediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği

4. Gün: Cerro Dragón / Daphne
Santa Cruz adasınun batı kıyısındaki Cerro Dragón’ gidip iguanaları, tuzlu su gölünde flamingoları ve diğer kuş türlerini göreceğiz. Buradan Daphne adasına gidip kuş ve vahşi yaşam gözlemine devam edeceğiz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği.

5. Gün: South Plaza / Santa Fé
Sabah South Plaza’ya demir atıp vahşi yaşam gözlemi yapıyoruz. Akşam üzeri Santa Fé adasında rehberli bir yürüyüş ile doğayı ve hayvanları yakından tanıyoruz. Yüzme ve şnorkel ile deniz aslanlarına daha da yakın olabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği

7. Gün: San Cristobel / Quito
Galapagos Adaları ve Peru Turu 7. gününde artık Galapagos rehberimize veda edip Peru’nun başkenti Lima’ya doğru yola çıkıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı

7. Gün: Quito / Lima, Peru Turu Başlangıcı
Havalimanından transferle Lima’daki otelinize yerleşiyorsunuz. Günün geri kalanında sizleri şehri dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest bırakıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı

8. Gün: Cuzco
Havaalanı transferinden sonra Cuzco’ya uçuyorsunuz. Burada rehberiniz ile tanışma ve otele transfer gerçekleşiyor. Günün devamında şehri özgürce keşfedebilirsiniz! Yemek: 1 kahvaltı

9. Gün: “Kutsal Vadi” / Ollantaytambo
Bölge ve tarihi konusunda uzman rehberimiz eşliğinde Kutsal Vadi ve Ollantaytambo kalıntılarını gezeceğiz. Galapagos Adaları ve Peru Turu için artık İnka Yolu zamanı yaklaşıyor! Ertesi gün İnka Yolu yürüyüşünüz başlıyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

10. ve 13. Gün: İnka Yolu / Machu Picchu
Galapagos Adaları ve Peru turu için en zor kısım başlıyor; rehberimiz ve kamp ekibimizle beraber “KM 82 ” noktasından tarih bir yürüyüşüne çıkacağız. Antik bir uygarlığın ayak izlerini takip ederek İnka Yolu ile Machu Picchu harabelerini ziyaret edeceğiz. Yürüyüşümüzün ilk kısmında 4200 metreye kadar yükselen geçitler aşacağız. Fiziksel olarak iyi durumda olmayı gerektiren bu aktivite için hazır olmayanlar ya da ilgilenmeyenler; tren ile Aguas Calientes’e seyahat edebilir, orada bir gece geçirdikten sonra, ertesi gün Machu Picchu Kapısı’na kadar otobüs yolculuğu yaparak trekking ekibi ile buluşabilirler. Bu seçeneği tercih edenlerin önceden rehberimizi bilgilendirmesi ve ekstra masrafları karşılamaları gerekmektedir.
Opsiyonel İnka Köprüsü turu ve Cuzco’ya dönüş.
Yemek: 4 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği

14. Gün: Cuzco
Uçuşunuza bağlı olarak Cuzco’dan ayrılıyorsunuz ve Galapagos Adaları ve Peru Turu son buluyor. Yemek: 1 kahvalt

Tur kodu: SED07MB

Galapagos Adaları ve Peru Turu

Galapagos Adaları ve Peru Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 13 kahvaltı, 8 öğle yemeği, 6 akşam yemeği
 • 6 gece otel, 4 gece tekne, 3 gece çadır kampı konaklamaları
 • Galapagos Adalarına gidiş ve dönüş uçuşları, Quito’dan Lima’ya uçuş
 • Galapagos teknesinde şnorkel ekipmanı
 • Rehber eşliğinde Kutsal Vadi ziyareti
 • 4 gün İnka Yolu yürüyüşü ve Machu Picchu ziyareti. Kamp ekibi (aşçı, hamal) ve ekipmanlar
 • Galapagos Adaları ve Peru Turu boyunca uçak, tekne, minibüs, tren, otobüs, iç hat uçuşları ve zodiac transferleri
 • Galapagos Adaları ve Peru Turu boyunca deneyimli rehberler eşliğinde yapılan geziler
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Galapagos Adaları ve Peru Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Galapagos Adaları ve Peru Turu ProgramINda belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler yaklaşık 145 – 190 USD tutar.)
 • Ekstra Aktiviteler: Galapagos Adaları ve Peru Turu ProgramINda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Giriş Ücretleri: Turist Transit Kartı 10 USD. Galapagos Adaları Milli Park giriş ücreti 100 USD (yetkililer tarafından değiştirilebilir).

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir