İçeriğe geç
Ana Sayfa » Galapagos Turu

Galapagos Turu

Galapagos Turu — Klasik – Aktif (tur tipleri hakkında)

Bu 10 günlük Galapagos Turu sizi inanılmaz vahşi doğası ve manzaraları ile Galapagos Adaları ve ötesine götürüyor. Adalarda oyunbaz deniz aslanları, dev deniz şeytanları, meşhur kara kaplumbağaları ve pek çok aktivite sizi bekliyor!

Darwin’in evrim teorisinin önemli incelemelerini yaptığı adalar zincirini Dünya devi G Adventures’ın profesyonel doğa uzmanlarıyla keşfetmeye hazır olun. Galapagos Turu destinasyon sıralamamız:  Ekvador Quito’dan başlayıp, San Cristobal Adası, Floreana ve Isabela Adası, Santa Cruz ve Quito…

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz. Galapagos Turu bu otantik deneyimlerden sadece bir tanesi.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

TUR PROGRAMI

1. Gün: Quito, Ekvador
Galapagos Turu Quito’da başlıyor.

2. Gün: San Cristóbal Adası, Galapagos
Galapagos Turunda bugün San Cristóbal’a geçiyoruz. Bisiklet turuna çıkıyoruz. Sonrasında Mann plajına gidip deniz aslanlarıyla vakit geçirmeye hazır olun! Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

3. Gün: San Cristóbal Adası
Kicker Rock’da şnorkel turuna çıkıyoruz. Burada deniz kaplumbağaları, deniz şeytanları ve köpekbalığı türlerinin başı çektiği özel bir deniz yaşamı bulunmaktadır. Akşam üzeri bölgenin doğal tarihini öğrenmek için araştırma merkezine gidiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

4. Gün: Floreana Adası
Tekne ile Floreana Adasına gidiyoruz. Burada yüzmek ve şnorkelle dalmak için serbest vaktiniz olacak. Akşamı Puerto Velasco Ibarra’da dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

5. Gün: Floreana Adası/Isabela Adası
Floreana’da sabah keşif turuna çıkıyoruz. Sonrasında tekne ile Isabela Adasına geçiyoruz ve Ağlama Duvarını ziyaret ediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. Gün: Isabela Adası
Tüm gün dünyanın ikinci büyük krateri olan Sierra Negra Volkanı etrafındaki turumuz gerçekleşiyor. Dev kara kaplumbağaları merkezini ziyaret edip şehre dönüyoruz. Opsiyonel olarak sörf kurslarına katılabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Isabela Adası/Santa Cruz Adası
‘Las Tintoreras,’ olarak da bilinen ‘Köpekbalığı Yolu’na gidip beyaz köpekbalıklarını gözlemliyoruz. Öğleden sonra Tekne ile Santa Cruz Adasına gidiyor. Akşamınızı dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

8. Gün: Santa Cruz Adası
Santa Cruz’un en önemli noktalarını geziyoruz. Dev kaplumbağaları doğal ortamlarında gözlemliyoruz. Akşam üzeri Tortuga körfezinde yürüyüş turumuz gerçekleşiyor. Sonrasında ise kano turu sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

9. Gün: Santa Cruz Adası/Quito
Charles Darwin Araştırma Merkezini ziyaret edip Santa Cruz Adasından Baltra’ya geliyoruz. Sonrasında Quito’ya uçuyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

10. Gün: Quito, Ekvador
Galapagos Turu Quito’ya dönüşle son buluyor. Yemek: 1 kahvaltı

Tur Kodu: SEGL

Galapagos Turu

Galapagos Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 9 kahvaltı, 5 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.
 • 9 gece otel konaklaması.
 • San Cristóbal adasında bayır aşağı bisiklet turu
 • Puerto Ayora ziyareti.
 • Tortuga koyu ziyareti.
 • Gemelo ikiz kraterleri ziyareti.
 • Sierra Negra Volkanı günübirlik turu.
 • Beyaz köpekbalıklarını görmek için ‘Köpekbalığı Yolu’ ziyareti.
 • Galapagos’dan ve Galapagos’a yapılacak olan transfer uçuşları.
 • Charles Darwin Araştırma Merkezi ziyareti.
 • Kano, şnorkelle dalma, yüzme.
 • Yerel uçuşlar, süret teknesi, kamyonet, otobüs ve zodiaklar.
 • Adalar boyunca Galapagos Ulusal Parkları rehberi eşliğinde yapılan geziler. Deneyimli rehber ve yerel temsilci (Quito’da).
 • Maksimum 15 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler yaklaşık 95 – 125 USD tutar.
 • Ücretler: Quito havaalanında 10 USD ücretli turist kartı bedeli ve Adalara vardıktan hemen sonra 100 USD nakit ‘Galapagos Parkı’ giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir (fiyatta artma mümkündür). Isabela için 5 USD vergi alınmaktadır.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

 

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

“Galapagos Turu” hakkında 1 yorum

 1. Geri bildirim: Galapagos Adaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir