İçeriğe geç
Ana Sayfa » Güney Amerika Turu, Ekvador, Bolivya, Peru, Şili, Arjantin, Uruguay

Güney Amerika Turu, Ekvador, Bolivya, Peru, Şili, Arjantin, Uruguay

Güney Amerika Turu — Yolo – Aktif (tur tipleri hakkında

Güney Amerika’da 65 günlük, 7 ülkeyi kapsayan unutamayacağınız bir Güney Amerika Turu deneyimi sizi bekliyor. Quito’dan Rio’ya sizin gibi seyahatseverler ile, Güney Amerika’yı sindirerek baştan sona gezmeye hazır olun. İnka rotasında gizemli İnka kültürünü, Bolivya’nın tuz dairelerini, Buenos Aires’in tango gecelerini, Brezilya’nın plajlarını ve Güney Amerika’nın en güzel noktalarını Güney Amerika Turu ile keşfedin. Etkileyici manzaralar, birbirinden değişik kültür örnekleri, doğanın en güzel halleri ve tonlarca macera sizin için bu Güney Amerika Turu programında!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Güney Amerika Turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 57 adet Amazon ve Ekvador Turu, 72 adet İnka Yolu, Peru Turu, 19 adet Bolivya Turu, 26 adet Şili Turu, 42 adet Arjantin Turu, 12 adet Uruguay Turu, 38 adet Brezilya Turu, 179 adet Güney Amerika Turu ve tüm kültür turları ile diğer vahşi yaşam ve safari turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Quito, Ekvador
Güney Amerika Turu Quito’da başlıyor.

2. – 4. Gün: Amazon Ormanı
Orman şehri Tena’ya gidiyoruz. Şehri gezdikten sonra kamyonumuza atlayıp orman halkıyla tanışmaya gideceğiz. Motorlu kanolarımız da bize ulaşımımızda yardımcı olacak. Yapacağınız doğa yürüyüşleri ile vahşi hayvanları kendi doğalarında görüp, yerel geleneklerle tanışacağınız bu günlerde, bir Amazon ailesi yanında yerel bir konaklama deneyimi de sizi bekilyor. Yemek: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği.

5. – 8. Gün: Baños/Cuenca, Ekvador
Yürüyüş, ata binme, sıcak su kaynaklarında yüzme, dağ bisikleti gibi aktivitelerle vakit geçirebileceğiniz günler sizi bekliyor. Bunun dışında Cuenca tarihi bölgesini gezebilir, Cajas Ulusal Parkını ziyaret edebilir ya da Ingapirca’nın İnka harabelerini keşfedebilirsiniz.

9. – 13. Gün: Mancora/Huanchaco, Peru
Güney Amerika Turu  Peru’da devam ediyor. Plaj aktiviteleri ve sörf ile ya da at sürerek vakit geçirebilirsiniz. Gece otobüs yolculuğu ile 11. günde Huanchaco’ya gideceğiz. Oradaki opsiyonel aktiviteleriniz İnka öncesi yapıları ve Trujillo şehrini gezmek, ya da plajda vakit geçirmek olacak. Yine gece otobüs yolculuğu ile, 13. gün Lima’da olacağız.

14. – 18. Gün: Lima/Paracas/Nazca, Peru
Paragliding yapın, Peru’nun başkenti Lima’yı keşfedin, lezzetli ceviche ve piscoları tadın. Nazca’ya gitmeden önce, opsiyonel olarak Ballestas Adalarına gidebilirsiniz.. Huacachina rotasında ilerlerken şaraphanelerin birinde mola verin, geleneksel Pachamanca yemeklerini tadın. Opsiyonel diğer aktiviteler ise kum kayağı ve Nazca sırası boyunca uçak gezisi olacak. 18. gün Arequipa’ya doğru yola çıkacağız. Yemek:1 akşam yemeği.

19. – 22. Gün: Arequipa/Colca Kanyonu, Peru
Opsiyonel olarak Catalina Manastırını ya da sıcak su kaynaklarını ziyaret edebilirsiniz. Güney Amerika akbabaları Colca Kanyonu yolunuzda karşılaşacağınız ev sahiplerinden olacak. Gece otobüs yolculuğunun ardından, 22. gün Cuzco’ya varıyoruz.

23. – 30. Gün: Cuzco/Ollantaytambo/Inka Rotası, Peru
Cuzco’yu keşfetmek için serbest zaman. İsteğe bağlı, şehir turuna katılabilir, rafting yapabilir, ata binebilir ya da dağ bisikleti aktivitelerine katılabilirsiniz. Kutsal Vadi hakkında daha çok bilgi edinmeniz için Ollantaytambo’ya gideceğiz. Güney Amerika Turu sırasında olmazsa olmaz İnka kültürü, tarihi, harika manzaralar ile dolu 4 günlük rehberli yürüyüşünüz ve Machu Picchu ziyareti de sizleri bekleyenler arasında. Yemek: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği.

31. – 33. Gün: Puno/Titicaca Gölü, Peru
Uros’un yüzen adalarını gezecek ve Titicaca gölünü ziyaret edeceğiz. Sonrasında küçük bir köyde lokal konaklama deneyimi sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği

34. – 36. Gün: La Paz, Bolivya
Güney Amerika Turu Bolivya’nın La Paz kentinde devam ediyor. Şehrin dönemeçli caddelerini ve canlı pazarlarını ziyaret edin. La Paz’daki vaktiniz boyunca Ay Vadisini de gezebilirsiniz. Gece otobüse atlayıp 36. günde Sucre’ye varıyoruz.

37. – 40. Gün: Sucre/Potosí, Bolivya
Dinazor kalıntılarını ya da gümüş madenini gezebilir, şehirleri turlayabilir, yürüyüş ya da dağ bisikleti aktivitelerine katılabilirsiniz.

41. – 43. Gün: Uyuni/Tuz Daireleri, Bolivya
Güney Amerika Turu sizi sıradaki 3 gün boyunca 4×4 aracımız ile Uyuni Tuz Dairelerini ve etrafındaki çölü gezi, eşsiz manzaralara tanık edecek. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

44. – 47. Gün: San Pedro de Atacama/Salta, Şili/Arjantin
San Pedro’daki yakın harabeleri gezin, dağ bisikleti turuna çıkın ya da Ay Vadisini ziyaret edin. Salta’da ise Quebrada de las Conchas’dan Cafayate’ye harika manzaralara şahit olun, Yüksek Dağ Arkeoloji Müzesini gezin ve yerel lezzetleri tadın.

48. – 50. Gün: Buenos Aires, Arjantin
Güney Amerika Turu Arjantin’de devam ediyor. Hızlı bir uçuş ile Buenos Aires’e geliyoruz. Pek çok şeyi bulabileceğiniz bu özel şehirde futbol maçı izleyebilir, meşhur tango gösterilerine gidebilir ya da şehrin gece hayatını keşfedebilirsiniz.

51. – 56. Gün: Colonia/Montevideo/Estancia, Uruguay
Güney Amerika Turu 51. günündeyiz. Artık Uruguay’ı keşfetmenin vakti geldi. Şehri gezdikten sonra, yerel hayata doğru ilerliyeceğiz. Bisiklet ile gezip yerel barbeküler be şarapları tadabilirsiniz. 56. günün gecesi otobüse atlayıp bir sonraki spota ilerleyeceksiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

57. – 63. Gün: Iguassu Şelaleleri/Paraty/Ilha Grande, Brezilya
Güney Amerika Turu Brezilya’da devam ediyor. Görkemli Iguassu Şelalelerinin hem Arjantin, hem de Brezilya taraflarını görmeye hazır olun. Yakınlardaki bir kuş parkını gezebilir ve tekne turuna katılabilirsiniz. Kıyıya doğru uçup opsiyonel yürüyüş turlarına katılın ya da plajda rahatlayın ve yerel lezzetlerini deneyin.

64. Gün: Rio de Janeiro, Brezilya
Şehir merkezini keşfetmeye hazır olun. Merkezi otelimizde konaklamanın rahatlığıyla, istediğiniz gibi Rio de Janeiro sokaklarınız arşınlayabilirsiniz.

65. Gün: Rio de Janeiro, Brezilya
Güney Amerika Turu Rio’da son buluyor.

Tur Kodu: SEQR

Güney Amerika Turu

Güney Amerika Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 39 kahvaltı, 11 öğle yemeği, 12 akşam yemeği.
 • 47 gece otel, 3 gece orman lodge’u, 6 gece otobüs yolculuğu, 3 gece kamp, 1 gece yerel aile, 2 gece çok kişilik estancia/çiftlik evi, 2 gece Uyuni Tuz Dairesi gezisi sırasında temel otel konaklaması.
 • Amazon Ormanı gezisi (Quito başlangıçlı).
 • Pachamanca seremonisi (Nazca).
 • Colca Kanyon’u gezisi.
 • Rehberli Machu Picchu turu.
 • 4 gün boyunca, rehber ve aşçı eşliğinde İnka Rotası yürüyüşü.
 • Titicaca Gölü gezisi.
 • Uyuni Tuz Daireleri gezisi (Şili/Bolivya).
 • Iguassu Şelaleleri giriş ücreti ve gezisi.
 • Mancora, Huanchaco ve Ilha Grande’de plaj keyfi.
 • Otobüs, tekne, motorlu kano, tren, yürüyüş, uçak, 4×4 kamyon.
 • Güney Amerika Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik Güney Amerika Turu küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Güney Amerika Turu uluslararası uçuşları.
 • Transferler: Güney Amerika Turu Programında belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Güney Amerika Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler 1425-1875 USD arası tutar).
 • Ekstra Aktiviteler: Güney Amerika Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir