İçeriğe geç
Ana Sayfa » Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu — Gemi Cruise (tur tipleri hakkında
*Gemimiz M/S Expedition hakkında fotoğraflara ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu çetin ceviz kaşiflerin, hayatlarına mal olan maceraları ile tarih yazdıkları sularda geçen ve dünya görüşümüzü değiştirecek bir Antarktika Turu! Antarktika Turu programında Güney Kutup Dairesi geçeceğimiz bu gerçek Antarktika gemi seyahatinde; mistik ve dramatik bir manzaraya sahip gezegenimizin son sınırına seyir halinde olacak, buza karşı özel olarak güçlendirilmiş ekspedisyon gemimizde, deneyimli mürettebatımızın desteğiyle unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu boyunca Antarktika Kıtası, Güney Georgia Adası ve Falkland Adalarını ziyaret edecek, penguen sürülerinin yumurtladığı, fok kolonilerinin avlandığı, balina ailelerinin göç yolu üzerindeki bu donuk toprakların, nasıl olup da modern dönem savaşlarına ve efsane ile bilimin birbirine karıştığı keşiflere sahne olduğunu öğreneceğiz. Ernest Shackleton’ın mezarına, Stanley Limanı sakinlerini yalnız hayatlarına konuk olacağız. Adı bile bu yolculuğu maceraya dönüştüren Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu boyunca bizi misafir edecek olan M/S Expedition gemisinde kuracağımız dostluklar hatırı sayılır olacaktır.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, küçük grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği güvencesinde binlerce deneyim, farklı konsept ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Kuzey ve Güney Kutbu turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu Dünyanın sonundaki şehir; en güneydeki yerleşim birimi Ushaia’da başlıyor. Havalimanından otelinize transferinizin ardından bu ekstrem şehrin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

2. Gün: Ushuaia limanında sizi bekleyen <a href=”http://geographika.com/gemimiz-ms-expedition/”>M/S Expedition</a> cruise gemisine ve kabinlerimize yerleşiyoruz. Beagle Kanalı’na doğru dalgaları aşmaya başlıyoruz.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği

3. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunun denizde geçecek bu gününde, Güney Kutbu tarih ve bilim kitaplarına yazdıran olağanüstü insanlar ve inanılmaz hikayelerini, eğitimli ağızlardan dinleyeceğimiz toplantılar yapacağız.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği

4. ve 5. Gün: Falkland Adaları modern tarihe Arjantin ile İngiltere arasında yaşanan savaş ile geçse de, aslında yalnız ve huzur dolu 2 ana adadan oluşur. Artık gerçek sahipleri olan penguen ve dünyanın en büyük Kara Kaşlı Albatros martı kolonisine terk edilmiş olan bu Güney Atlantik toprakları çok geniş bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Stanley Limanı’nın ev sahipliği yaptığı çok az sayıdaki ada sakinine ait renkli evler uzun kışların donuk pastel fonu ile kontrast oluşturmaktadır.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

6. ve 7. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu 6. ve 7. günleri denizde geçiyor. Denizde geçecek bu 2 gününde gemimizin ve yeni kurduğunuz dostlukların tadını çıkarırken, gözlerinizi de açık tutun, çünkü bu sular balinaların göç yolu üzerindedir. Gitmekte olduğumuz Güney Georgia adası ile ilgili bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

8. ve 11. Gün: Güney Georgia Adası hayatını kutba adayan büyük kaşif Ernest Shackleton’ın mezarı ve eski balina avı işletme binaları gibi çok az insan yapısı şeklin kaybolmakta olduğu bir doğal hayat cennetidir. Çok geniş bir Kral Penguen kolonisi gibi, bu ağır doğa koşullarına uyum sağlamış canlılara ev sahipliği yapan bu topraklarda geçireceğimiz 3 gün unutulmaz olacaktır.
Yemek: 4 kahvaltı, 4 öğle yemeği, 4 akşam yemeği

12. ve 13. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu denizde geçireceğimiz bu 2 gününde Shacklaton’nın keşif rotasını tersine doğru izleyip, Elephant (Fil) Adasına ve Antarktika Kıtasına doğru yol alacağız. Bilgilendirme toplantılarımız ile sizi karşılaşacaklarınıza hazırlamaya çalışacağız ama Güney Kutbu anlatılmaz, yaşanır.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

14. ve 18. Gün: Antarktika Kıtasını kendi gözlerinizle görmek, sesini duymak, donuk kokusunu almak Dünyadaki en etkileyici deneyim olabilir, ama bize yetmiyor ve eğer hava koşulları izin verirse günde 2 kere kıyıya çıkıyor ve çok az insanın seyrek yaşayabildiği duyguları elimizden geldiğince arttırmaya çalışıyoruz. Zamanın bile donduğu hissine kapıldığımız bu acımasız çöle, Gentoo, Chinstrap ve Adalie penguenlerinin, Weddell, Crabeater (yengeç yiyen) ve Leopar foklarının, Orka, Kambur ve Minke balinalarının nasıl adapte olduklarına şaşıracak, bir yandan da bu canlılarla karşılaştırıldığında çok nazik olan insan türünün yazdığı tarihe hayret edeceğiz. Güney Kutbuna yapılan keşif gezilerinin yapıldığı tarihler itibariyle ne kadar zorlu olduğunu ancak kendi yaşadığımız fiziksel hisleri defalarca katlayarak anlayabilirsiniz.
Yemek: 4 kahvaltı, 4 öğle yemeği, 4 akşam yemeği

19. ve 20. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu 19. günü bizi Drake Geçidi, 2 okyanusu birleştirirken 2 kıtayı ayıran, Dünya denizlerinin en zorlu, efsanevi suları bekliyor… Pasifik ve Atlantik Okyanusları arasındaki akıntılar ile Güney Amerika-Antarktika rotasını bir maceraya dönüştüren dalgaları aşarak yapacağımız bu yolculuk, balina ailelerinin eşliğinde sürerken anlatılan denizci hikayelerinin etkileyiciliğinin artacağı kesin.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği

21. Gün: Ushuaia limanına sabahtan demirliyoruz. Uçuş saatinize göre Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu sona eriyor.
Yemek: 1 kahvaltı

Tur kodu: XVSHSX

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu

Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 20 gün M/S Expedition gemi seyahati.
 • Ushuaia havalimanı ve otel arasındaki ilk gün ve son gün transferleri.
 • Ushuaia’da 1 gece otel konaklaması ve kahvaltı.
 • Zodiac gezileri ve ekspedisyon ekibiyle kıyı ziyaretleri.
 • Eğitici programlar ve toplantılar.
 • Su geçirmez botlar; erkekler için US 8 – 14 ve kadınlar için US 3 – 9 numaraları arasında.
 • Ekspedisyon tipi parka.
 • Gemi seyahati boyunca tüm yemekler.
 • 1 gece oda kahvaltı otel konaklaması ve 19 gece banyolu ve denize bakan çeşitli boylarda kamaralarda konaklama.
 • Otobüs, M/S Expedition gemisi ve zodiac transferleri.
 • Her 10 kişi için 1 deneyimli M/S Expedition personeli

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu Programında belirtilmeyen yemekler
 • Vize: Arjantin, Falkland Adaları ve Güney Georgia ve Sandwich Adaları vizesi tur fiyatına dahil değildir.
 • Vergiler: Tüm uçuşlarda istenebilecek havaalanı vergileri ve diğer ödentiler.
 • Ekstra Aktiviteler: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkilikler, opsiyonel gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir