İçeriğe geç
Ana Sayfa » Güneydoğu Asya Turu Singapur, Malezya, Endonezya

Güneydoğu Asya Turu Singapur, Malezya, Endonezya

Klasik (tur tipleri hakkında) — Güneydoğu Asya Turu

Bu 41 günlük Güneydoğu Asya Turu programında pek çok popüler destinasyonu, az bilinen, el değmemiş güzellikleri ile içinize sindireceksiniz. Tayland, Malezya, Singapur ve Endonezya’nın güneşli plajları, şehirleri, gece hayatı, harika doğası ve daha fazlası Güneydoğu Asya programında sizi bekliyor!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

TUR PROGRAMI

* Bu program Güneydoğu Asya Turu 1 Kasım – 30 Nisan sezonu programıdır. 1 Mayıs – 31 Ekim programı için lütfen bize danışın.

1. Gün Bangkok, Tayland
Güneydoğu Asya Turu Bangkok’ta başlıyor.

2. Gün Bangkok, Tayland
Bangkok’u keşfetmeniz için serbest gün. Grand Palace ve Wat Po’yu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Akşam, gece treni ile Surat Thani’ye gidiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

3. – 4. Gün: Koh Phangan, Tayland
Kısa bir tekne yolculuğu ile Koh Phangan adasına gidiyoruz. Adanın şelalelerini keşfedebilir, gölünde yüzebilir ya da vaktinizi dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz.

5. – 6. Gün: Koh Samui, Tayland
Sunset kokteylinizi içtikten sonra Koh Samui’yi keşfetmeye gidiyoruz. Güneydoğu Asya Turu Tayland’daki son gününü geçirip Malezya’ya devam edecek.

7. Gün: Penang, Malezya
Güneydoğu Asya Turu 7. günü sınırı geçip Malezya’ya geliyoruz. Tekne ile güzel manzaralar eşliğinde korunaklı adalardan geçerek Penang’a geliyoruz. Rehberinizle beraber, bir Güney Asya klasiği olan sokaktaki yemek satıcılarının tezgahlarına dalmaya hazır olun. Güneydoğu Asya turununda opsiyonel olarak şehir turuna çıkabilir, Kek Lok Si Tapınağını, Küçük Hindistan’ı ve Çin Mahallesini ziyaret edebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

8. – 9. Cameron Arazileri, Malezya
Bölge turuna çıkabilir ya da yürüyüşe gidebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

10. – 11. Gün: Kuala Lumpur, Malezya
Başkente geliyoruz. Şehir turuna çıkabilir, Petronas Kulelerini, Çin Mahallesini, KL Kulesini, İslam Sanatları Müzesini yada Milli Camii’yi ziyaret edebilirsiniz.

12. Gün: Melaka, Malezya
Güneydoğu Asya Turu 12. gününde Melaka şehrinin öne çıkan yapılarını ziyaret edebilir, müzeleri gezebilir ua da Melaka kanallarında tekne turuna çıkabilirsiniz.

13. Gün: Singapur
Güneydoğu Asya Turu bugün Malezya’dan Singapur’a geçiyor. Night Safari Nocturnal hayvanat bahçesini, Raffles Otelini, Çin Mahallesini ya da Küçük Hindistan’ı gezmeniz için serbest zaman sizi bekliyor.

14. Gün: Medan, Endonezya
Havaalanına transferiniz gerçekleştikten sonra Kuzey Sumarta’nın başkenti Medan’a uçuyoruz. Şehrin Flaman esintileri taşıyan yapılarını keşfetmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı.

15. – 16. Gün: Bukit Lawang, Sumatra
Güneydoğu Asya Turu 15. günününde Medan turu ile Maimoon Sarayını, Büyük Cami’yi ve Vihara Gunung Timur tapınağını göreceksiniz. Bukit Lawang’da orangutanları besleme platformuna gideceğiz. Güneydoğu Asya Turunda opsiyonel olarak Gunung Leuser NP’de orman yürüyüşü yapabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

17. – 18. Gün: Tangkahan, Sumatra
Ormanların sardığı Tangkahan’a geliyoruz. Opsiyonel olarak sezonuysa, filleri besleyebilir, yürüyüşe çıkabilir yada fil üzerinde bir tura çıkabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

19. – 20. Gün: Berastagi, Sumatra
Tangkahan’dan Bukit Lawang’a yürüyüş turumuz gerçekleşiyor. Sonrasında otobüs ile Berastagi’ye geliyoruz. Oryantasyon turumuz gerçekleşiyor. Opsiyonel olarak volkanlarda yürüyüş turu yapabilir yada yerel köyleri gezebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

21. – 22. Gün: Samosir Adaları
Dünyanın en geniş volkan gölü olan Tabo Gölüne geliyoruz. Burada dinlenip, ılık sularda yüzebilir, isterseniz Batak köylerine kültüre gezileri yapabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

23. Gün: Sipirok, Sumatra
Yerel köylerde durup pazarları gezmeye hazır olun. Bu güzel kenti etrafı pirinç tarlaları ve dağ manzaraları ile dolu. Oryantasyon yürüyüşünüz gerçekleşiyor. Yemek: 1 kahvaltı.

24. – 25. Gün: Bukittinggi, Sumatra
Az mola vereceğiniz uzun bir günden sonra sizi serbest gün bekliyor. Rafting, kano, Sianok Kanyonu ziyareti, 2. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Japon Cepheleri ziyareti yapabileceğiniz aktiviteler arasında. Yemek: 2 kahvaltı.

26. Gün: Maninjau, Sumatra
Kısa bir yolculuktan sonra Maninjau krater gölünde yürüyüş turumuza başlıyorz. Hayatın yavaş aktığı bu güzel bölgenin ve günbatımının tadını çıkarın. Yemek: 1 kahvaltı.

27. – 28. Gün: Jakarta, Endonezya
Güneydoğu Asya Turu 27. gününde Padang’a transferiniz gerçekleştikten sonra Jakarta’ya uçuyoruz. Endonezya’nın hareketli başkenti keşfetmeniz için yeter ki zamanınız olacak. Sokaktaki yemek satıcılarının tezgahlarına tur ekibi olarak dalıp, birbirinden güzel Asya lezzetlerini tatmaya hazır olun. Yemek: 2 kahvaltı.

29. Gün: Cianjur, Endonezya
Bogor üzerinden Cianjur’a geliyoruz, yüzen köyleri gezmeye hazır olun. Yerel bir aile ile konaklayacağınız otantik bir deneyim bu akşam sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

30. Gün: Bandung, Endonezya
Oryantasyon yürüyüşü ile şehri keşfediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

31. – 33. Gün: Yogyakarta, Endonezya
Manzara dolu bir tren yolculuğu ile Yogyakarta’ya geliyoruz. Opsiyonel olarak Borobudur tapınağını ve şehrini ziyaret edebilirsiniz. Yemek: 3 kahvaltı.

34. Gün: Tawangmangu, Endonezya
Bugün Prambanan tapınaklarını gezebilir, Sukuh Tapınağından küçük köylere ve çiftliklere doğru bir yürüyüş turu yapabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

35. Gün: Malang, Endonezya
Bromo Tengger Semeru NP keşfetmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı.

36. Gün: Bromo Dağı, Endonezya
Gün doğarken Bromo Dağına doğru tırmanıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

37. Gün: Kalibaru, Endonezya
Güneydoğu Asya Turu bugün lezzetli olacak! Endonezya’nın meşgur kahve tarlalarını geziyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

38. – 39. Gün: Pemuteran, Endonezya
Plajda rahatlamaya, milli parkları gezmeye ya da şnorkelle Menjangan adasının deniz hayatını keşfetmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı.

40. Gün: Sanur, Endonezya
Sanur’a geliyoruz. Güneydoğu Asya Turu son gecemizde bizi tur arkadaşlarımızla bir final yemeği bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı.

41. Gün: Sanur, Endonezya
Güneydoğu Asya Turu, Sanur’da son buluyor. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur kodu: ATSE

Güneydoğu Asya Turu
Güneydoğu Asya Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 30 kahvaltı, 1 öğle, 1 akşam yemeği.
 • 36 gece otel, 2 gece bungalow, 1 gece tren yolculuğu, 1 gece yerel aile ile konaklama.
 • Koh Phangan ve Koh Samui plajları.
 • Medan şehir turu.
 • Şnorkel turları.
 • Orangutanları besleme platformu ziyareti.
 • Tangkahan ve Bukit Lawang arasında yürüyüş turu.
 • Maninjau’a yürüyüş.
 • Cameron Arazilerinde yürüyüş turları.
 • Bandung, Berastagi, Sipirok ve Bukittinggi’de oryantasyon yürüyüşleri.
 • Bromo Tengger Semeru Milli Parkına giriş.
 • Bromo Dağında gün doğumu tırmanışı.
 • Sokak stantları lezzetleri tadımı.
 • Tren, otobüs, minibus, tekne, songthaew, taksi, uçak.
 • Güneydoğu Asya Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir