İçeriğe geç
Ana Sayfa » İspanya Portekiz Fas Turu

İspanya Portekiz Fas Turu

İspanya Portekiz Fas Turu — Klasik (tur tipleri hakkında)

İspanya Portekiz Fas Turu ile Moro halkının etkilerini taşıyan üç ülke olan İspanya, Portekiz ve Fas’ı 15 günlük bir macerada bir araya getirdik. İber yarımadasında, İspanya ve Portekiz’i keşfederek başlayacağınız bu maceraya Kuzey Afrika’nın güzel ülkesi Fas’da devam edeceksiniz. Madrid’de başlayan İspanya Portekiz Fas turu, Marakeş’de son bulacak.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Tur Programı:

1.Gün: Madrid
İspanya Portekiz Fas Turu, İspanya’nın başkenti Madrid’de başlıyor.

2. Gün: Madrid/Porto
Bu sabahı Madrid’i keşfederek geçireceğiz. Madrid keşfinin ardından Portekiz’in Kuzey kenti Porto’ya gidiyoruz. Yol üzerinde de tarihi Salamanca şehrinde mola veriyoruz! Akşam üzeri Porto’ya varmuş olacağız. Yemek: kahvaltı.

3. Gün: Porto
Porto’da yapacağımız yürüyüş turu ile güne başlıyoruz. Bu oryantasyon turu ile şehrin önemli yerlerini göreceğiz. Günün geriye kalanı dilediğiniz şekilde keşfetmeniz için serbest bırakıldı. Opsiyonel olarak Douro vadisinde tekne turuna çıkabilirsiniz. Akşam Porto’nun meşhur şaraplarını tadabilirsiniz. Yemek: kahvaltı.

4. Gün: Porto/Lisbon
İspanya Portekiz Fas Turu 4. gününde Portekiz’in başkenti Lisbon’a doğru yola çıkıyoruz. Oryantasyon turu ile şehri keşfetmeye ve meşhur Belem bölgesini yakından tanımaya hazır olun. Yemek: kahvaltı.

5. Gün: Lisbon
Bugün Lizbon’da serbest gün. Opsiyonel olarak yakınlarda bulunan Sintra’yı ziyaret edebilirsiniz. Akşam Fado eşliğinde, Lizbon’un en eski mahallelerinden biri olan Alfama’da geleneksel bir akşam yemeği yemeğe hazır olun. Yemek: kahvaltı, akşam yemeği.

6. Gün: Lisbon/Évora
Alentejo bölgesinin kalbi olan kent Evora’ya geliyoruz. Chapel of Bones’un etkileyici görüntüsü sizi bekliyor. Opsiyonel olarak, Roma tapınaklarının en iyi temsillerinden biri olan Diana Tapınağını ziyaret edebilirsiniz. Yemek: kahvaltı.

7. Gün: Évora/Sevilla
Algarve coast kıyısında küçük bir balıkçı köyü olan Olhão’ya geliyoruz. Buradaki büyük balık pazarını göreceğiz. Ardından İspanya’nın Sevilla kentine devam ediyoruz. Sevilla’da oryantasyon turu ile etrafı tanıyoruz. Yemek: kahvaltı.

8. Gün: Sevilla
Bugün Sevilla’da dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Fas’ın Moro etkilerini güçlü bir şekilde taşıyan Sevilla’da opsiyonel olarak Santa Cruz bölgesini ya da Alcazar Sarayını ziyaret edebilirsiniz. Sokakta Flamenko dansçılarının gösterileri ve şarkılarla karşılaşmaya hazır olun! Yemek: kahvaltı.

9. Gün: Sevilla/Chefchaouen
İspanya Portekiz Fas Turu 9. gününde Avrupa’dan Afrika’ya geçiyoruz! Fas’a varış ile rehberli Tangier turu sizi bekliyor olacak. Ardından Fas’ın meşhur mavi şehri Chefchaouen’e doğru yola çıkıyoruz. Yemek: kahvaltı.

10. Gün: Chefchaouen
İspanya Portekiz Fas Turu 10. gününü mavi evleri ve duvarlarıyla meşhur Chefchaouenşehrini keşfederek geçireceğiz. Dilerseniz Rif dağlarına yürüyebilir, Fas hamamında rahatlayabilir ve şehri keşfedebilirsiniz. Yemek: kahvaltı.

11. Gün: Chefchaouen/Fès
Yerel bir öğle yemeğinin ardından rehberli antik roma harabeleri Volubilis turu gerçekleşiyor. Ardından Fès kentine ilerliyoruz. Yemek: kahvaltı, öğle yemeği.

12. Gün: Fès
Fes’in labirent gibi sokalarında rehberinizle medidanaları keşfetmeye hazır olun. Bu kentin antik atmosferi sizi geçmişe götürecek. Yemek: kahvaltı.

13. Gün: Fès/Marakeş
Kazablanka üzerinden Marakeş’e geçiyoruz. Yolda öğle yemeği için mola verip deniz kıyısında vakit geçireceğiz. Yemek: kahvaltı.

14. Gün: Marakeş
Rehberli bir medina turu ile Marakeş şehrini keşfedeceksiniz. Opsiyonel olarak Djemaa al Fna Meydanını ziyaret edebilir, müzisyenler ve sokak performansları ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.  Yemek: kahvaltı.

15. Gün: Marakeş
İspanya Portekiz Fas Turu
, Fas’ın Marakeş turunda son buluyor. Yemek: kahvaltı.

Tur Kodu: ESMK

İspanya Portekiz Fas Turu

İspanya Portekiz Fas Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 14 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
 • 14 gece otel konaklaması.
 • Porto ve Sevilla kentlerinden oryantasyon turu.
 • Belem bölgesi yürüyüşü.
 • Fado eşliğinde Portekiz akşam yemeği.
 • Chapel of Bones ziyareti.
 • Sevilla’da Flamenko şovu.
 • Tangier rehberli turu.
 • Fes medina rehberli turu.
 • Volubilis rehberli gezisi.
 • Marakeş medine rehberli gezisi.
 • İspanya Portekiz Fas Turu boyunca özel araç, yürüyüş, tekne ile yapılan transferler.
 • İspanya Portekiz Fas Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: İspanya Portekiz Fas Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: İspanya Portekiz Fas Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 360-470 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: İspanya Portekiz Fas Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: İspanya Portekiz Fas Turu sırasındaki kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!