İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kamboçya Turu

Kamboçya Turu

Kamboçya Turu — Klasik (tur tipleri hakkında

Kamboçya Turu programında nereyi gezerseniz gezin, gideceğiniz her yerde tarihle iç içe olacaksınız. Dünyanın en büyük tapınağı olan Angkor Wat’ı göreceğiniz, kozmopolit yaşamın sürdüğü Phnom Penh sokaklarını dolaşırken kültürleri yakından tanıma fırsatı bulacağınız, Irrawadi nehrinde yaşayan yunusları takip ederken ülkenin doğal güzelliklerinin farkına varacağınız gerçek bir Uzak Doğu seyahati için hazır olun! Altın renkli kumsallarıyla, berrak deniziyle, yerel kültürü daha yakından tanımak için misafir olacağımız yerel ailelerle içinizi ısıtacak anılarla dolu bir gezi sizleri bekliyor.

Kamboçya Turu, Kamboçya ağırlıklı bir tur olmasına rağmen, başlangıç ve bitişte Tayland’ı deneyimleme imkanı da sunmaktadır.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Kamboçya Turu dışında, farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 29 adet Kamboçya Turu, 98 adet Tayland Turu, 254 adet Asya ve Uzakdoğu Turu ve tüm kültür turları ile diğer trekking doğa yürüyüşü turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Bangkok, Tayland
Havaalanından otelinize ulaştıktan sonra günün geri kalan kısmını değerlendirmekte serbestsiniz. İsteyenlere şehir merkezini gezmelerini tavsiye ederiz. Otelde öğleden sonra saat 6’da Kamboçya Turu rehberiniz ile tur hakkındaki bilgilendirme ve tanışma toplantısına katılmanızı tavsiye ederiz.

2. Gün: Battambang, Kamboçya
Battambang Koloni zamanlarından kalma Battambang kentini ziyaret için Tayland’dan Kamboçya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca eşsiz doğal güzelliklerin arasından geçerek ülkenin pirinç ihtiyacının %90’ının karşılandığı verimli tarlaların bulunduğu Battambang’a ulaşıyoruz. 11. yüzyıldan beri yaşamın sürdüğü kent Kamboçya’nın en büyük ikinci şehridir. Opsiyonel olarak Kamboçya mutfağı hakkında bilgiler öğrenip, öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı

3. – 5. Gün: Siem Reap, Kamboçya
Kısa bir yolculuğun ardından bir zamanlar Khmer İmparatorluğunun bulunduğu topraklara ulaşıyoruz. Angkor Wat tapınağında rehber eşliğinde yapacağımız gezi ile bölgeyi daha yakından tanıma fırsatınız olacak. Kamboçya Turu opsiyonel aktivitelerden bazıları ise; Tonle Sap gölü üzerinde kurulmuş yüzen köye gezi veya Angkor Müzesi gezisi. 5. günün akşamında yerel Khmer evlerinden birine konuk oluyoruz ve eşsiz yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Yemek: 2 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

6. Gün: Kampong Cham, Kamboçya
Kamboçya Turu 6. günü, ülkenin en büyük 3. kentine doğru yola çıkıyoruz. 7. Layavarman köprüsünü, ipek üretiminin yapıldığı çiftlikleri ve kauçuk ağacının yetiştiği bölgelerden geçeceğiz. Akşam, bizleri geleneksel Kamboçya mutfağından farklı lezzetler bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği. Kamboçya Turu opsiyonel aktivitelerden bazıları; köyler arasında bisiklet gezisi, nehir gezisi, 11.yy.’dan kalma Nokor Wat tapınağı gezisi…  Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Kratie, Kamboçya
Kamboçya Turu nda bugün endemik bir tür olan Irrawadi yunuslarını görmeye Kratie’ye gidiyoruz. Mekong nehrinde yapacağımız gezi ile bu hassas canlıları görebileceğiz. Yemek: 1 kahvaltı.

8. – 9. Gün: Punon Pen, Kamboçya
Güne geleneksel bisikletli taşıyıcılarla yapacağımız şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehri gezmenin en rahat ve eğlenceli yolu olmasının yanında yolculuk boyunca resim çekmek içinde oldukça uygundur. Şehirde gezebileceğiniz önemli noktalardan bazıları şöyledir: Kraliyet sarayı, Ulusal müze, Gümüş Pagoda… Nehir kenarındaki kafelerin birinde gün batımı karşısında bir şeyler içmenizi tavsiye ederiz. Yemek: 2 kahvaltı

10. Gün: Kampot, Kamboçya
2 saatlik bir yolculuğun ardından Bokor Ulusal Parkının bulunduğu Kampor’a ulaşıyoruz. İsteyenler tavşan adasını ziyaret edebilir veya Kep’de deniz kenarında ünlü deniz mahsüllerinin tadına bakabilir. Kampot ayrıca dünyaca ünlü kampot biberlerinin de anavatanıdır.

11. – 12. Gün: Sihanoukville, Kamboçya
Başkent Phonm Penh ‘de öğle yemeğinin ardından güney batıda bulunan sahil kasabası Sihanoukville’e ulaşıyoruz. Tropik iklimi ve kumsalları ile cenneti andıran bölgede dilerseniz şnorkelle dalış eğitimi alıp adalarda tüm gün dalış gerçekleştirebilirsiniz. Dalış yapmak istemeyenler kumsalın, denizin ve güneşin keyfini sürebilir. Yemek: 1 kahvaltı.

13. Gün: Bangkok, Tayland
Kahvaltının ardından Kamboçya’nın karanlık tarihine yolculuk yapıyoruz. İç savaş sırasında binlerce insanın öldüğü Choeung Ek’e, Tuol Sleng ve Khmer Rouge hapishanelerini geziyoruz. Kısa bir uçuşun ardından tekrardan hareketli Bangkok’a geri geliyoruz. Akşam yenilecek Kamboçya Turu veda yemeğinden önce alışveriş yapmak için ve son defa şehri gezmek için vaktiniz olacaktır. Yemek: 1 kahvaltı.

14. Gün: Bangkok, Tayland
Uçuş saatinize göre Kamboçya Turu sona eriyor. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: ATUC

Kamboçya Turu

Kamboçya Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 9 kahvaltı, 2 akşam yemeği.
 • 13 gece otel konaklaması.
 • Angkor Wat tapınağına giriş ücreti.
 • Tuol Sleng ve Choeung Ek hapishanelerine giriş ve rehber ücreti.
 • Phnom penh geleneksel bisikletli gezi turu.
 • Yerel Kmer tipi akşam yemeği.
 • Irrawadi yunuslarını görmek için Mekong nehrinde tekne gezisi
 • İç hat uçuşları, özel araç, yerel otobüs, bisiklet.
 • Sınır kapısında destek.
 • Kamboçya Turu boyunca deneyimli rehberler eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 15 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Vize: Kamboçya vize ücreti tura dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslar arası uçuşlar.
 • Transferler: Kamboçya Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Kamboçya Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 275 – 375 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: Kamboçya Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kamboçya Turu sırasındaki kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir