İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kırgızistan Kazakistan Turu

Kırgızistan Kazakistan Turu

Kırgızistan Kazakistan Turu — Klasik  (tur tipleri hakkında

Kazakistan Kırgızistan Turu ile Dünyanın en etkileyici manzaraları ve Orta Asya misafirperverliği ile tanışmaya hazır olun. 9 gün boyunca Kırgızistan ve Kazakistan kültürünü keşfedeceksiniz. Tura Bişkek’den başlayıp Chong – Kemin vadisine ilerleyeceğiz. Geleneksel yurt çadırında konaklayıp göçebe Kırgız aileleriyle vakit geçireceğiz Bişkek’in güzel parklarını ve pazarlarını gezeceğiz. Tüm bunlar ve daha fazlası Kırgızistan Kazakistan turunda!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Tüm diğer Asya turları seçeneklerimiz için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz!

TUR PROGRAMI

1. Gün: Bişkek, Kırgızistan
Kazakistan Kırgızistan Turu’muz Bişkek’te başlıyor.

2. Gün: Bişkek, Kırgızistan / Chong – Kemin Vadisi
Sabah Chong – Kemin Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Kırgızistan’ın en eski manzaralarından birine sahip olan tarihi Burana Kulesi’nde mola veriyoruz. Kısa gezi molamızdan sonra yerel yaşam deneyimimiz için köy evine yerleşeceğiz. Köyde kısa bir geziden sonra geleneksel ve ev yapımı yemekleri içeren akşam yemeği var.
Yemek: Kahvaltı, akşam yemeği.

3. Gün: Song Kol Gölü, Kırgızistan
Turumuzun 3. gününü  Song Kol Gölü’nün etrafında  geçireceğiz. Dilerseniz etrafı yürüyerek ya da Kırgız stili at üzerinde keşfedebilirsiniz! Akşam yurt çadırında konaklıyoruz. Yemek: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği.

4. Gün: Ozero Sonkël’ / Bokonbayevo
Kırgız zanaatını daha yakından tanımak için Koçkar’a doğru yola çıkıyoruz. Burada güzel keçe işleri ve kilim örnekleri göreceksiniz. Öğleden sonra Bokonbayevo’ya doğru ilerliyoruz. Geceleme lokal evlerde, akşam yemeği ise geleneksel ev yemeklerinden oluşuyor. Yemek: Kahvaltı, Akşam yemeği.

5. Gün: Bokonbayevo / Jety-Oguz
Kahvaltıdan sonra Barskoon köyüne hareket ediyoruz. Burada Ak Orgo Atölyelerini ziyaret edeceğiz, ve geleneksel yurt çadırlarının nasıl yapıldığını ve bu önemli Kırgız sanatının detaylarını öğreneceğiz. Öğle yemeğinin ardından Jety-Oguz Vadisine ilerliyoruz. Geceleme ise geleneksel yurtlarda.
Yemek: Kahvaltı, Öğle yemeği.

6. Gün: Jety-Oguz / Karakol
Kahvaltının ardından muhteşem Jeti-Oguz vadisine veda ederek Karakol’a doğru hareket edeceğiz. Şehirde kısa bir turdan sonra Prejevalskiy Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında serbest zaman.
Yemek: Kahvaltı.

7. Gün: Karakol / Saty Village
Turumuzun 7. gününde Kazakistan’a geçmek için sınıra doğru ilerleyeceğiz. Sınırı geçtikten sonra Kolsay Gölleri Milli Parkı’nın bir parçası olan Saty Köyüne varıyoruz. Burada 2 saatlik bir yürüyüş ile Batık Orman olarak da bilinen Kaindy Gölü’nü keşfedeceğiz. Geceleme misafir evlerinde yapılacak, akşam yemeği ise geleneksel Kazak yemekleri.
Yemek: Kahvaltı, Akşam yemeği.

8. Gün: Saty Village / Alma-Ata, Kazakistan
Sabah erkenden Alma-Ata’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Charyn Kanyonunu görmek için mola veriyoruz. Alma-Ata’da alacağımız şehir turu ile Zenkov Katedrali ve Bağımsızlık Anıtı gibi şehrin önemli noktalarını göreceğiz. Alma-Ata şehir turunun ardından günün geri kalanı bu şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için serbest bırakıldı.
Yemek: Kahvaltı.

9. Gün: Alma-Ata
Turun son günü. Uçuş saatinize göre otelden ayrılarak Kırgızistan Kazakistan turunun sonuna geliyoruz.

Tur Kodu: AYKK

Kırgızistan Kazakistan Turu

Kazakistan Kırgızistan Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 7 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 4 akşam yemeği.
 • 4 gece otel/konukevi, 2 gece lokal ev, 2 gece yurt konaklaması.
 • Bişkek ve Alma-Ata şehir turları.
 • Karakol yarım gün şehir turu
 • Charyn Kanyonu girişi
 • Yurt çadırı yapımı gösterimi.
 • Burana kulesi ziyareti.
 • Keçe atölyesi gösterimi.
 • Özel araç ve rehber eşliğinde yapılan transferler.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Vize: Vizeler tur fiyatına dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 175 – 230 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

 

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!