İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kuzey Kutbu Turu

Kuzey Kutbu Turu

Kuzey Kutbu Turu — Gemi Cruise (tur tipleri hakkında

Kuzey Kutbu Turu, buzkıran ekspedisyon gemileri ile hayatınızda yaşayabileceğiniz en uç seyahat deneyimi!

İnsanoğlu tarafından yapılmış en güçlü buzkıran gemisi 50 Years of Victory ile büyük bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

2015 Yılında son 5 seferini gerçekleştirip sonrasında emekliye ayrılacak olan bu nükleer buz kıran gemisi ile her turda 128 şanslı kişiden olmak için son şansınız.

Kuzey Kutbu Turu buzkıran gemisi ile vahşi yaşamla içice olabilecek; Arktik bölge kuşlarını, morsları, fok balıklarını ve kutup tilkilerini, doğal yaşam alanları içinde seyretme olanağı bulabileceksiniz. Hatta meraklı Kutup ayıları, bizi daha yakından incelemek için gemimize kadar gelebilir! Hayvanlar bu meraklı tavırlarıyla, onlar sizi inceleyen bir ekipmiş hissi uyandırabilir!

Kuzey Kutbu Turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 9 adet Kuzey Kutbu Arktik Turu ve tüm gemi ve cruise turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Helsinki, Finlandiya
Kuzey Kutbu Turunun ilk günü Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye hoşgeldiniz! Hava limanından otele transfer. Otelde rehberimiz tarafından karşılanacağız.

2. Gün: Helsinki – Murmansk
Otelden ayrılıp, Helsinki’den 2 saat gibi kısa süren uçak yolculuğumuzun ardından Murmansk’a varacağız. Murmansk’dan yola çıkarak, Kola Koyu üzerinden kuzeye gitmek için ‘Zafer’in 50. Yılı’ adlı dünyanın en güçlü buzkıran gemisine bineceğiz.

3. Gün: Barents Denizi
Kuzey Kutbu Turunun 3. gününde Barents Denizinde, kuzeye doğru yolculuğumuza devam ederken, kutuplara yakın Arktik enlemlerinde, ‘Zaferin 50’nci Yılı’ adlı nükleer buzkıran gemimizde tüm güvenlik tedbirleri ile tanıştırılmış olacağız. Ayrıca buzul bölgesinde, nasıl bir yolculuğa çıkacağız, neler ile karşılaşacağız ve geminin buz kırma kapasitesi hakkında her şeyi öğrenme fırsatımız olacaktır. Günün, ilgimizi çeken en önemli noktası makine dairesine yapacağımız muhteşem tur olacaktır! Günün programında bu ve bunun gibi bir çok değişik aktiviteyi görmüş olacağız!

4. – 6. Günler: Kuzey Buz Denizi
Kuzey Kutup enlemine vardığımızda, 4. güne ulaştığımız Kuzey Kutbu Turu maceramızda, heyecanımızdan hiç bir şey kaybetmemiş olacağız! Çünkü adrenalinin eksik olmayacağı bu yolculukta, güverteye çıkıp dünyanın en uzağında, vardığımız noktadan muhteşem buz sahasını buzkıran gemimizin nasıl yarıp geçtiğine tanık olduğumuzda, tüylerimizin diken diken olmasına engel olamayacağız! Emin olun bu muhteşem Arktik doğa manzarasının panaromik görüntüsü de ağızlarımızı açık bırakacak türden olacaktır. Bir yandan büyüleyici manzaraları seyredecek, diğer yandan gemimizin buzulları kırarak ilerleyişini izleyecek, hatta tüm bunlara, helikopterle havadan da şahit olabileceğiz! Hava koşulları uygun olduğu takdirde, buzkıran gemimiz buzu yarıp geçerken helikopter ile bu nefes kesici manzarayı izleyeceğiz!

7. Gün: Kuzey Kutup Noktası
Kuzey Kutbu Turunda artık Dünyanın tepesindeyiz Gerçek Kuzey Kutbu’na 7. günde varacağız. Midemizde kelebekler uçuran bir beklentiyle ‘Zafer’adlı gemimiz yavaş yavaş tam 90 derece kuzeye manevra yaparak pozisyonunu alacaktır. Artık coğrafi Kuzey Kutbu’na hoşgeldiniz! Durun daha maceramızın çok başındayız! Gemiden karaya çıkarak dünyanın bu uç noktasında, inanılmaz bir deneyim yaşayacağız. Bu zaferi, kutlamak için diğer maceracılar ile el ele tutuşup dönerek “Uluslararası Daire Dansını” yapacağız. Kuzey Kutbu Turunda bugünü, Kuzey Kutbunda barbekü yaparak sona erdireceğiz ve Kuzey Buz Denizindeki başka bir maceraya devam edeceğiz.

8. – 10. Günler: Rus Arktik Takımadaları ve adaları
Biz ekip olarak, Rus Arktik bölgesindeki uzun deneyimlerimizin ardından dünyanın en uzak noktasındaki bu bölgede ve bir çok Kuzey Kutup bölgesinde eşsiz deneyimlere sahibiz. Bu deneyimlerimizi, Kuzey Kutbu Turunda sizlerle paylaşmak ve size, bu eşsiz duyguları tatmanızda yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk duyacağız. Hava ve buz koşulları elverdiği takdirde Kuzey Kutbu’na ulaşacak ve dünyanın en uzak noktasına ayak basacağız. Kutupta geçireceğimiz unutulmaz bir günün ardından, Kuzey Buz Denizinde bulunan ve ay kraterlerine benzeyen 190 adacıktan oluşan ‘Ay takımadası’ diye de adlandırılan, Franz Josef Land Takımadalarında eşsiz yer şekillerinin yanı sıra kutup canlılarından; kutup ayıları, morslar ve birçok deniz kuşunu görebilecek ve dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan gizemli, yuvarlak büyük kayaları olan Champ Adası’nda, gerçek bir keşif serüveniyle kişisel tarihimize önemli bir sayfa ekleyeceğiz.

11. – 13. Günler: Baretns Denizi
3 günlük deniz yolculuğu ile Murmansk’a geri döneceğiz. Donanımlı gemimizde tüm olanaklar hizmetimize sunulmuş olacaktır. Arzu eden voleybol ya da masa tenisi oynayabilir, jimnastik salonunda sporunu yapabilir hatta dışardaki buz gibi havaya inat havuzda yüzebilir ya da saunada yorgunluğunu atabilir. Bu yetmedi mi? Geminin locasında dinlenebilir, barında bir şeyler yudumlayabilir ya da kütüphanesinden faydalanabilirsiniz. Üstelik bu deniz maceramızda torunlarınıza kadar anlatabileceğiniz eşsiz bir deneyim olan Kuzey kutup macerasıyla ilgili birçok anınız olacaktır. Murmansk’da karaya çıkacağımız günün ardından Kuzey Kutbu Turu son gecemizi Filandiya’nın başkenti Helsinki’de geçireceğiz.

14. Gün: Helsinki
Kahvaltımızın ardından Helsinki’ye veda edeceğiz. Havalimanına transfer . Kuzey Kutbu Turu bitiminde evlerimize, bir bavul dolusu anıyla birlikte bir kutu fotoğraf ve artık vahşi doğaya ve dünyaya farklı bir bakış açısına sahip olarak geri döneceğiz!

Tur kodu: GEOPSD1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir