İçeriğe geç
Ana Sayfa » Meksika Ölüler Günü Festivali – National Geographic Maceraları

Meksika Ölüler Günü Festivali – National Geographic Maceraları

Meksika Ölüler Günü Festivali Turu — National Geographic Maceraları – Konfor (tur tipleri hakkında)

Meksika Ölüler Günü Festivalini National Geographic uzmanlığında keşfetmeye hazır olun! Seyahatiniz boyunca National Geographic’ten tavsiyeler, ilginç makaleler ve safari için fotoğraf tavsiyeleri sizi bekliyor.

Ölüler Günü, Day of the Dead, Dia de Muertos… Evet, kulağa bir zombi filmi gibi geliyor ama aslında Oaxaca’da kutlanan Meksika Ölüler Günü Festivali, atalarıyla bir araya gelen ailelerin muhteşem kostümlerle sokakları doldurduğu renkli bir karnaval.
Bu Meksika Ölüler Günü Festivali Turu ise, antik Aztek tarihi ile Hristiyan Meksika kültürünün karışımı, bu alışılmadık parti eğlencelerinin sahne arkasına bir bilet gibi; tarihi mezarlıklarda ölmüş atalarıyla piknik yapan ailelerin oluştur Ölüler Günü Karnavalı geçit töreninin çiçek denizini andıran ortamında etrafınızda dans eden inanılmaz çeşitlilikte ve sanatsal kalitede kuklalar, maskeler, heykelli festival arabaları ve kostümlü yerel halk… Ve gece ayininde tarihi mezarlığı, antik kalıntıları ve geleneksel taş sokakları aydınlatan titreyen mum ışıklarının oluşturduğu ışık nehri… İçinizde uyanan heyecan ve merak gayet normal, Meksika Ölüler Günü Festivalinden hoşlanmanız için illaki Addams ailesinden olmanız gerekmez.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan özel ilgi turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Oaxaca, Meksika
Meksika Ölüler Günü Festivali Turu Oaxaca’ya varmanızla başlıyor. Uçuş detayınıza göre varışınızda havalimanından otelinize transferiniz yapılacaktır.

2. – 6. Günler: Oaxaca
Önümüzde ki 5 gün boyunca Meksika’nın kültürel, ruhani ve sanatsal köklerine ineceğiz. Meksika Ölüler Günü Festivali Turu Uzman yerel rehberi eşliğinde Ölüler Günü Festivalinin tüm geleneksel öğelerini görecek ve deneyimleyeceksiniz. Şehir yürüyüşümüzün ardından, Xoxocotlan ve Atzompa kasabalarında mezarlık ayinlerini izleyecek, Oaxaca ve Etla Vadisinde Ölülerin Günü Karnavalı geçit törenine katılacağız. Yerel pazar alanlarını gezecek, yakın köylerdeki sanatçıların artistik işlerini görmeye gideceğiz. Opsiyonel olarak size ayırdığımız serbest zamanı Monte Alban yada Mitla harabelerini ziyaret edebilir, yöresel yemek kursuna katılabilir yada şehir meydanındaki kafelerden birinde rahatlayıp halka karışabilirsiniz.  Yemek: 5 Kahvaltı

7. Gün: Oaxaca
Meksika Ölüler Günü Festivali Turu için bugün son gün. Uçak saatinize göre şehri gezmek için biraz daha vakit ayırabilirsiniz. Yemek: 1 Kahvaltı

Tur kodu: CMDNG

Hareket Tarihi: * Başlangıç 28/10/2019 – Bitiş 03/11/2019

 

Meksika Ölüler Günü Festivali Turu

Meksika Ölüler Günü Festivali Turu

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 6 gece konforlu otel konaklaması.
 • İlk gün havalimanı transferi.
 • 6 kahvaltı, 1 öğle yemeği.
 • Oaxaca şehir yürüyüşü, Xoxocotlan ve Atzompa kasabalarında mezarlık ayinleri ziyareti, Oaxaca ve Etla Vadisinde Ölülerin Günü Karnavalı geçit töreni, yerel pazar alanları gezileri, yakın köylerdeki sanat atölyeleri turu..
 • Özel minibüs transferleri.
 • Deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 15, ortalama 8 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen yemekler (Tura dahil olmayan öğünler 265-345 USD arası tutar.)
 • Vize: Meksika vizesi ve transit vizeler tur fiyatına dahil değildir.
 • Vergiler: Tur boyunca, tüm uçuşlarda istenebilecek havaalanı vergileri ve diğer resmi ödentiler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler, opsiyonel gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!