İçeriğe geç
Ana Sayfa » Mısır Turu

Mısır Turu

Mısır Turu ve Nil Nehri — Klasik (tur tipleri hakkında

Mısır Turu,  Mısır Medeniyetine hayat vermiş olan Nil nehri ve kıyılarında sıralanmış antik yerleşimlere ve en önemlileri olan Gize piramitlerine yapılacak unutulmaz bir yolculuk olacak. Dünya tarihini bu kadar etkilemiş bir kültürün yaşayan örnekleri olan yerel köylerde, konuk olacağımız Nubiya ailesi bize otantik deneyimler yaşatacak. Asvan ve Luksor pazarlarındaki hareketliliğin üstüne Nil nehrinde gezinti yapacağımız geleneksel “felucca” tekneleri sizlere huzurlu anlar tattıracak. Mısır Turu sizleri bekliyor!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Mısır Turu ve Nil Nehri haricinde farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 15 adet Mısır Turu, 40 adet Ortadoğu ve Kuzey Afrika Turu ve tüm nehir teknesi ve yelkenli turları ile diğer kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Kahire, Mısır
Geliş saatinize göre havaalanında kendi ayarlayacağınız transferle otelinize ulaşıyorsunuz. Öğleden sonra Mısır Turu ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

2. Gün: Kahire
Giza Priramitleri ve Sfenks ile güne başlayıp ardından Mısır Müzesini ziyaret edeceğiz. Deneyimli Mısır bilimci rehberimiz sizlere bilmek istediğiniz tüm konular hakkında sizleri aydınlatacak ve bu sanat eserlerinin ardındaki gizemi sizlerle paylaşacaktır. Gece treni ile Asvan’a konforlu bir yolculuk sizleri bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

3. – 4. Gün: Asvan
Nubian köyünü ziyaret ediyoruz. Yerel aile tarafından evde hazırlanan otantik akşam yemeğinizin tadını çıkarın. Opsiyonel olarak Abu Simbel tapınak harikalarını ziyaret edebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

5. Gün: Nil Nehri
Bu seyahatin ardından sizin de emin olacağınız gibi, Mısır’da rahatlamanın yolu “Felucca” yelkenlileri… Firavunlar yanılıyor olamaz değil mi! Nubiyalı mürettebatımızla karaya ayak basadan dinlendirici gezinin keyfini çıkarıyoruz. Gece, güvertede yıldızların altında bir uyku bizleri bekliyor olacak. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. – 7. Gün: Luksor
Yelkenli ile vedalaşıp, şehrin ünlü tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Mısır’ın en iyi korunmuş tapınaklarından Edfu ve Kom Ombo rehberli turu sizi bekliyor. Sonrasında nehrin batı kıyısına geçiyor ve eşek sırtındaki gezimize başlıyoruz. Buradan bazı firavunların mezarlarına girebileceğimiz Krallar Vadisi ve Hatshepsut Tapınağı rehberli turlarına gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Karnak Tapınağı ve Luxor Müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Planeterra projemizin desteklediği kütüphane ziyareti de bu günün aktiviteleri arasında. Yanınızda getireceğiniz istediğinizi İngilizce ya da Arapça kitabı bu projeyi desteklemek adına kütüphaneye bağışlayabilirsiniz! Öğle yemeğimizi Nil’in batı tarafında, yerel aile ile birlikte yiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

8. Gün: Kahire
Uçakla Kahire’ye dönüyoruz ve Mısır Turu sona eriyor. Yemek: 1 kahvaltı

Tur Kodu: DPBE

Mısır Turu
Mısır Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 7 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 3 akşam yemeği
 • 5 gece otel, 1 gece tren, 1 gece felucca yelkenlisi konaklaması
 • Minibüs, tren, felucca yelkenlisi, uçak, katır transferleri
 • Rehber eşliğinde Gize Piramitleri, Sfenks ve Mısır Müzesi turu ve giriş ücretleri
 • Nubiya Köyü gezisi ve geleneksel akşam yemeği
 • “Felucca” yelkenlisi turu ve konaklama
 • Rehber eşliğinde Kom Ombo ve Karnak tapınakları turu ve giriş ücreti
 • Memnon Heykelleri ziyareti
 • Rehber eşliğinde Krallar Vadisi ve Hatshepsut Tapınağı turu ve giriş ücreti
 • Luksor’da yerel bir aile ile geleneksel akşam yemeği
 • Luksor Kahire iç hat uçuşu
 • Planeterra destekli kütüphane ve toplum merkezi ziyareti
 • Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan geziler
 • Maksimum 15 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler yaklaşık 150 – 200 USD tutar.)
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir