İçeriğe geç
Ana Sayfa » Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

Moğolistan Turu — Özel İlgi (tur tipleri hakkında)

Moğolistan turu ile Cengiz Han’ın Dünyayı fethetmek için bırakıp yola çıktığı Moğolistan’ı, Moğol kültürü ve derin manzaraları keşfetmeye hazır olun! Başkent Ulan Batur’u ve modern dünyayı geride bırakarak at ya da kağnı üstünde, Terelj Ulusal Park’ında göçebe yaşayan ailelerin yanında, ‘göçebe kültürü’ deneyimleyin. Komşularınızdan, ata binmeyi, okçuluğu öğrenin. Moğolistan kırsalını at üzerinde Moğolistan turu ile keşfedin!

Moğolistan gezisi boyunca, Moğolistan’ın göçebe halkı ve onların günlük rutinleri hakkında pek çok şey öğreneceksiniz. Moğolistan’da neler yapılır diye düşünüyorsanız, tüm bunları halktan biri gibi deneyimleye şansınız olacak!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 5 adet Moğolistan Turu, 254 adet Asya ve Uzakdoğu Turu ve tüm özel ilgi turları ile diğer kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tur Programı:

1. Gün: Ulan Batur, Moğolistan
Moğolistan turu, başkent Ulan Batur’a varış ile başlıyor.

2. Gün: Rashaant Sum
Bugün Rashaant köyüne geliyoruz. Bizi misafir edecek aile ile tanışıp öğle yemeği  yiyoruz. Ardından atlar ile Kuğu Gölü’ne doğru giderek etrafı tanıyacağız. Akşam üzeri göçebe çadırında geçireceğiniz ilk gece olacak! Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

3. – 4. Gün: Orhun Vadisi
Öğle yemeğinin ardından Orhun vadisine geliyoruz. Buradaki misafir ailemiz ile tanışıp akşam hazırlıklarına başlıyoruz. 4. Günün sabahı Ulaan Tsutgala şelalesine doğru bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Yürüyüş sonrası kampa geri dönüp misafir aile ile öğle yemeği yiyeceğiz. Bu akşam ise Baga Tsutgala şelalesine bir yürüyüş yaparak Orhun vadisini keşfetmeye devam edeceğiz. Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

5. Gün: Kharkhorin
Moğolistan Turu 5. gününde Karakorim’e geliyoruz. Moğolistan’ın antik başkenti olan Karakorim kentindeki harabeleri keşfedebilirsiniz. Akşam üzeri konforlu bir yurt çadırında konaklayacağız. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Moğolistan Göçebe Yaşam turunda bu sabahı Khustain parkı, ‘Takhi’ olarak bilinen vahşi atları ziyaret ederek geçireceğiz. Akşam üzeri meşhur Terelj milli parkına doğru yola çıkıyoruz.  Misafir ailemiz ile tanışıp at üzerinde göçebe ailelerin yanına gidiyoruz.  Akşam üzeri geleneksel oyunlarla eğlenip geleneksel bir akşam yemeği yiyeceğiz. Çadırınıza dönmeden önce önünüzdeki gecelerde bol bol göreceğiniz yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkarın. Yemek: 1 kahvalt, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Moğolistan turu 7.gününde, 24 km boyunca at üzerinde yolculuk yaptıktan sonra tanınmış bir göçebe terziden, geleneksel Moğol göçebeleri kıyafetlerinin nasıl dikildiğini öğreneceğiz. Sonrasında göçebe terzi ailesi ile öğle yemeği, akşam yemeği yeyip geleneksek çaylarını tadıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

8. Gün: Terelj Ulusal Parkı
Moğolistan turu 8. günü serbest vakit geçirmeniz için boş bırakıldı. Dilerseniz yerel ailelerden ev yapımı vodka ve peynir yapımı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

9. Gün: Ulan batur
Kahvaltının ardından başkente dönüyoruz. Moğolistan Turu son akşamınızı dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı.

10. Gün: Ulan batur, Moğolistan 
Moğolistan turu bugün son buluyor. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: AMNL

Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

  • 2 gece otel, 6 gece geleneksel Moğol çadırı, 1 gece kamp konaklaması.
  • 9 kahvaltı, 7 öğle yemeği, 7 akşam yemeği.
  • Gorkhi Terelj Milli Parkında Moğol göçebeleriyle yerel yaşam deneyimi.
  • Högnö-Tarna Uul’da at turu.
  • Moğolistan Turu boyuca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
  • Maksimum 12 kişi, ortalama 9 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

  • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
  • Transferler: Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen transferler.
  • Yemekler: Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler.
  • Ekstra Aktiviteler: Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir