İçeriğe geç
Ana Sayfa » Naadam Festivali Moğolistan Turu

Naadam Festivali Moğolistan Turu

Naadam Festivali Moğolistan Turu — Özel İlgi – Klasik (tur tipleri hakkında

Tarihe adını yazdırmış Cengiz Han’ın topraklarında yapılan, zengin pagan kültürü ve kıyasıya geçen geleneksel yarışmaların heyecanı ile dolu efsanevi Naadam Festivaline davetlisiniz! Naadam Festivali Moğolistan turu boyunca karnaval renkleri ile süslenmiş açılış töreninden, tuttuğunu deviren dev güreşçilerden, attığını vuran keskin nişancı okçulardan ve ufka uzanan çayırları rüzgar gibi koşan atlıların zaferleri için tezahürat yapmaktan kendinizi alamayacaksınız.

Çok az kişinin yaşayabileceği bu “Limited Edition” Moğolistan turu macerasında; Orta Asya’nın steplerini, Gobi Çölü’nün kum tepelerini, hikayeleri dilden dile dolaşan gizemli Budist manastırlarının oluşturduğu tarih ve kültür mirasını keşfedeceğiz. Moğol göçebelerinin geleneksel “Ger” yada “Yurt” çadırlarında bizi misafir edecek olan yöre halkının ünlü “gırtlak müziği” ve tadına doyamayacağınız mangal mutfağı ile Naadam Festivali Moğolistan Turu unutulmaz bir Moğolistan seyahat deneyimine dönüşecek. Naadam Festivali Moğolistan Turu rotanızda sizi Ulan Batur, Amarbayasgalant, Selenge Nehri,  Khovsgol Gölü, Shine Ider/Büyük Beyaz Göl – Terkhiin Tsagaan, Tsenger Kaplıcaları ve Bayan Gobi  bekliyor olacak.

Moğolistan gezileri 2019’da da aktif  bir şekilde devam edecektir. Tüm detaylar için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Ulan Batur, Moğolistan
Ulan Batur’a varış ile Naadam Festivali Moğolistan Turu başlıyor.

2. Gün: Amarbayasgalant
Bugün Moğol kırsalında vakit geçiriyoruz. Moğolistan’ın önde gelen yapılarından Amarbayasgalant Manastırını ziyaret ediyoruz. Akşama geleneksel Moğol çadırında konaklama deneyimi sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

3. – 4. Selenge Nehri
Naadam Festivali Moğolistan Turu 3. ve 4. günlerinde Moğol doğasının içinde olmaya hazır olun! Pot Dağı’nın volkanik kraterine yürüyeceğiz. Akşam Selenge Nehri bölgesinde bir Moğol göçebe ailesinin yanında konaklayacaksınız. Akşam yemeği olarak da sizi Moğol barbeküsü bekliyor. Yemekler: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

5. – 6. Khovsgol Gölü
Bu iki gün sizi Moğolistan’da yapabileceğiniz en keyif aktivitelerden birkaçı bekliyor. Okçuluk, balıkçılık, ata binme ve yürüyüş opsiyonel aktiviteleriniz arasında.Yemekler: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği.

7. – 9. Gün: Shine Ider/Büyük Beyaz Göl – Terkhiin Tsagaan
Moğolistan’ın göl bölgesindeki etkileyici vahşi doğada vakit geçireceksiniz. Büyük Beyaz Gölü göreceksiniz. Volkan ve lav borularının yanındaki kratere tırmanarak bölgeyi aktif olarak deneyimleyeceksiniz. Yemekler: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği.

10. Gün: Tsenger Kaplıcaları
Naadam Festivali Moğolistan Turu 10. günü Tsetserleg Manastır Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tsenger Kaplıcalarına geliyoruz. Yemekler: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

11. Gün: Bayan Gobi
Bugün opsiyonel olarak vaha gölü etrafında kuş gözlemi yapabilirsiniz. Gece geleneksel Moğol çadır kampında konaklıyoruz. Yemekler: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

12. – 14. Gün: Ulaanbaatar, Moğolistan
Başkent Ulan Batur’a geri dönüyoruz. Naadam Festival seremonileri başlıyor! Açılış seremonisi ardından güreş, okçuluk, Naadam at yarışları ve kapanış seremonisi ile Naadam festivali heyecanını baştan sona yaşamaya hazır olun! Sonrasında Ulan Batur’u keşfetmek için serbest zaman sizi bekliyor. Yemekler: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği.

15. Gün: Ulan Batur
Moğolistan Naadam Festivali turunun sonuna geldiniz! Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: AMNF

Naadam Festivali Moğolistan Turu

Naadam Festivali Moğolistan Turu

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 14 kahvaltı, 12 öğle yemeği, 10 akşam yemeği.
 • 4 gece otelde, 1 gece Moğol göçebe kampında göçebe aile ile, 9 gece Moğol çadırında konaklama.
 • Naadam Festivali seremonileri.
 • Moğol çadırı konaklaması deneyimi.
 • Amarbayasgalant Manastırı girişi.
 • Pot Dağı yürüyüşü.
 • Moğol tarzı barbekü.
 • Khovsgol Gölü ziyareti.
 • Moğol Gölü bölgesi gezisi.
 • Tsetserleg Manastırı Müzesi ziyareti.
 • Tsenger Kaplıcaları gezisi.
 • Naadam Festivali Moğolistan Turu boyunca dDeneyimli rehberler, yerel rehberler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Naadam Festivali Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Naadam Festivali Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. (Tura dahil olmayan öğünler 55 – 75 USD arası tutar.)
 • Ekstra Aktiviteler: Naadam Festivali Moğolistan Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir