İçeriğe geç
Ana Sayfa » Norveç Kuzey Işıkları Turu

Norveç Kuzey Işıkları Turu

Norveç Kuzey Işıkları Turu — Özel ilgi – Aktif (tur tipleri hakkında

Norveç Kuzey Işıkları Turu ile bambaşka bir Norveç turu ve soğuk vahşiliğe hoşgeldiniz! Norveç’in ıssızlığında Kuzey Işıkları Aurora Borealis mucizesini yaşamak için Tamok vadisinden başka hiçbir yerde şansınız bu kadar yüksek olmayacaktır. Norveç Kuzey Işıkları Turu ile gündüzleri yöreye özgü eğlenceleri deneyimleyecek; Ren geyiği kızağı ile bu yalnız ormanı keşfedecek, kar motosikleti ile dağlarda hız yapacak, kendi kızak köpeklerinizi sürmeyi öğreneceksiniz. Geceleri ise Kuzey Işıklarının gökyüzündeki dansını izleyecek, yerel bir kütük kulübede yada Sami çadırında arkadaşlarınızla deneyimlerinizi paylaşacaksınız. Norveç Kuzey Işıkları Turu sizi bekliyor.

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan 16 adet Norveç Turu, 9 adet Kuzey Kutbu Arktik Turu ile 104 adet Avrupa Turu ve tüm aktif macera turları ile özel ilgi turları ve diğer kültür turları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI
1. Gün: Norveç, Tromso’ya varış.

Tromso havalimanına varış ile Norveç Kuzey Işıkları Turu başlıyor. Akşam üzeri ilk Kuzey Işıkları keşfine çıkmaya hazır olun! Bu turda Sami kültürü hakkında da pek çok bilgi sizi bekliyor.

2. Gün: Tromso
Kahvaltının ardından köpekli kızak turuna hazır olun! Kısa bir kursun ardından, Husky’ler ile 16 km boyunca Norveç’in el değmemiş doğasını keşfedeceksiniz. Geceyi orman kulübemizde yada Sami çadırında geçireceğiz, belki de ilk gecemizde gökyüzündeki büyüleyici ışık dansına şahit olacağız.

3. Gün: Tromso – Serbest Gün
Bugün Tromso’yu dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz.  Tromso’da bulunan Kuzey Norveç Sanat Galerisi, Polar Museum, Archtic Catedral gibi oluşumları ziyaret edebilir, teleferikle 421 m’deki Storsteinen dağına çıkıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

4. Gün: Snowmobil safari
Bugün kar gezisinin modern bir yolu olan kar motosikleti snowmobil ile yola devam ediyoruz. Snowmobil turu sizi 875 metre kadar yüksekteki Tromso’nun eşsiz manzaralarını sunacak. Hava uygun olursa buz gölünde balık tutmayı da deneyeceğiz!

5. Gün: Cruise turu
Bugün akşama kadar dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Akşam Bellvik teknesiyle cruise turuna çıkacaksınız. Viking zamanından kalma pek çok küçük kasaba, yerel kültür ve tarih hakkında rehberinizden bilgiler öğreneceksiniz. Tabi ki bu gezi boyunca kuzey ışıkları gözlemi de yapabileceksiniz! Tekne gemisinde içeceklerinizi yudumlarken sıkı giyindiğinize emin olun! Şapka, atkı, eldiven ve uygun bir ceketsiz tekne turuna çıkmamalısınız.

6. Gün: Dönüş
Oteldeki kahvaltının ardından turumuz sona eriyor.

Tur kodu: GEOTRO

Norveç Kuzey Işıkları Turu
Norveç Kuzey Işıkları Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 5 gece oda kahvaltı konaklama
 • Kuzey ışıkları turu
 • Köpekli kızak turu
 • Snowmobil safari turu
 • Arctic Crusie turu
 • 24 saat acil durum hizmeti
 • Günlük gezilerde İngilizce rehber

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Vize: Norveç vizesi tur fiyatına dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslar arası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir