İçeriğe geç
Ana Sayfa » Papua Yeni Gine Turu, Kokoda Trail

Papua Yeni Gine Turu, Kokoda Trail

Papua Yeni Gine Turu, Kokoda Trail— Aktif (tur tipleri hakkında

Ekvator çizgisi ve Avustralya arasında kalan ve 600’den fazla adadan oluşan yemyeşil bir cennet Papua Yeni Gine. 800 kadar yerel dile sahip bölgede, birçok yerel kültürde yaşamaktadır. Sizleri bu renkli coğrafyada yapacağınız Papua Yeni Gine Turu, Kokoda Trail deneyimine çağırıyoruz.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Papua Yeni Gine Turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Pasifik Adaları ve Avustralya turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Kokoda, Papua Yeni Gine
İsurava Kokoda istasyonunda buluşarak Papua Yeni Gine Turuna başlıyoruz. Savaş müzesi ve tarihi mekanların olduğu bölgeden başlayarak Kovelo kasabasına ulaşıyoruz. Hoi kasabasınıda geçtikten sonra Kokoda manzarası eşliğinde Isurava’ya ulaşıyoruz. Burası bölgede kutsal sayılmaktadır.

2. Gün: Isurava
Templeton Geçidi Alola köyü ve Iora gölünden geçerek, karşımıza çıkan sarp kayalıkları tırmanıyoruz. İnişe geçtiğimizde geceyi geçireceğimiz Templeton Geçidine ulaşmış bulunuyoruz.

3. Gün: Templeton Geçidi – Efogi
Papua Yeni Gine Turunun bu gününde Iora gölünden geçerek Kokoda patikasının en yüksek noktası olan Bellamy zirvesine ulaşıyoruz. Zirve manzarasını hafızalarımıza kazıdıktan sonra Kagi köyüne doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın en dik yürüyüş rotalarından biri olan yolumuz bizleri Efogi köyüne ulaştırıyor.

4. Gün: Efogi
Naoro Kutsal olarak kabul edilen Brigade Tepesine doğru yola çıkıyoruz. İnişte Menari Köyünden geçerek, geceyi geçireceğimiz Naoro köyüne ulaşıyoruz.

5. Gün: Naoro
Va’ule gölü Maguli sırtından geçerek Ofi gölünde mola veriyoruz. Ioribaiwa sırtından yolumuza devam ederek Kokoda yolundaki son gecemizi geçireceğimiz Va’ule gölünde yürüyüşün sonuna geliyoruz.

6. Gün: Va’ule Gölü
Owers Yürüyüşün son gününde Imıta sırtından Goldie nehrine doğru inişe geçiyoruz ve ödül olarak kendimizi nehrin serin sularına bırakıyoruz.

7. Gün: Dönüş
Papua Yeni Gine Turunun sonuna geliyoruz. Uçuş saatinize göre bu doğal güzellikten ayrılıyorsunuz.

Tur kodu: GEOMCL2