İçeriğe geç
Ana Sayfa » Planeterra

Planeterra

planeterra-header_2

Geographika’nın Türkiye temsilcisi olduğu G Adventures’ın kurduğu Planeterra, gezginlerin seyahat etmeyi sevdikleri rotalarda, sürdürülebilir sosyal ve çevresel projelere destek veriyor.

Seyahat edenlerin gücü ile, G Adventures ve Planeterra, sevdiğiniz coğrafyalardaki yerel toplumlar için sosyal girişimcilik yoluyla fırsatlar yaratıyor.

Planeterra

Planeterra yerel halkın kendi topluluklarını daha da geliştirebilmesi için güçlenmesine ve yaşadıkları çevrelerini korumalarına yardımcı olan, yerel sorunlara destekleyici çözümler bulan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Biz, seyahat endüstrisindeki ortaklarımız ile beraber, global ağ üzerinden yaptığımız yatırımlarla, dünya çapında hizmet verdiğimiz destinasyonlardaki insanların ve alanların sosyal ve toplumsal ihtiyaçlarını sabit ve sürekli bir döngü içerisinde destekliyoruz.

Planeterra’nın Hikayesi
Global seyahat şirketi G Adventures’ın sahibi ve kurucusu, Bruce Poon Tip tarafından 2003 yılında kurulan Planeterra, G Adventures ve endüstri ortaklarının faaliyette bulunduğu topluluklar için fon yaratan bir geçmişe sahiptir. Çünkü Bruce, bu topluluklara ve mekanlara nihai saygıyı ve takdiri göstermenin her bireyin görevi olduğuna inanmıştır.
Planeterra’nın G Adventures ile yakın ortaklığı, takımımıza bu bölgelerde karşılaştığı zluklorarda içeriden biriymiş gibi bir anlayış kazandırmakla beraber, eşsiz bir perspektif ile daha etkili rehberlik ve tasarım yapmayı, çevreyi korurken yerel halka sunulan fırsatlar ile kalıcı ve uzun vadeli çözümler yaratmayı başarmıştır.

Nasıl Çalışırız?
Biz Planeterra’da, sevdiğiniz yerleri desteklemek için, sizin gibi gezginlere, organizasyonlara ve dünyanın her yerindeki halka ulaşıp, bağış ve yatırımlarla, özgün ve sürdürülebilir çözümler yaratıyoruz.

Bu ikonik destinasyonların sömürülmemelerini sağlarken, kararlı ve bütünsel bakış ile yerel toplulukların düzgün sağlık hizmetlerine, eğitime ve korunmuş çevreye ulaşmalarını destekliyoruz. Bu destek daha iyi iş imkanları, çocukların daha iyi okullara gidip, daha iyi eğitim alması, daha temiz içme suyuna ulaşma ve çevresel bakımın sağlanması demektir.

Topluluk üyeleri ile yan yana çalışıp, karşılaştıkları sosyal ve çevresel engelleri tanımlarken bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Hep birlikte problemin kaynağına ulaşıp, yerel toplulukların bilinçli ve faydalı kararlar vermesine, uzun vadeli çözümlere ulaşmasına ortam sağlıyoruz.

Neden Uzun Süreli?
Bir çok sivil toplum ve devlet yardım kuruluşu kritik bir konu üzerine 1-3 yıl odaklanmayı tercih etmesine rağmen, sürdürülebilir bir etkiye ulaşmak daha fazla süre alabilmektedir. Pek çok kişinin bildiği gibi, bu problemler ayrıştırılmış olsalar da yine de birbiriyle bağlantılıdır. Planeterra’nın 4 tane tamamlayıcı fon oluşturmuş olmasının sebebi de budur.
Planeterra’ya bağış yaparken, bu dört fondan destek vermek istediğinizi seçebilirsiniz:
Serve Planet: Çevresel sorunlar
Support People: Sosyal Sorunlar
Grow Biz: Küçük İş Geliştirme (iş geliştirmeye destek)
Help Now: Acil Durum Hazırlık ve Müdahale

planeterra-img1 planeterra-img2

Bizi Ayrıştıran Nedir?
Hiçbir sektör gelişmekte olan ülkelerde turizm sektörü kadar istihdam sağlamamaktadır. Bizler de dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan seyahat ve turizm sektörünü yükselten bir oluşumuz. Turistlerin her yıl gelişmekte olan ülkelerde 200 milyar dolarlık harcama yaptığını ya da 12 meslekten 1’inin seyahat ve turizm endüstrisi içinde olduğunu biliyor muydunuz? ‘Bunları Biliyor Muydunuz?’ başlığımız altında, video ve ilginizi çekecek daha fazla veriye ulaşabilirsiniz! TIKLAYIN

Planeterra’da seyahatlerimiz sırasında kurduğumuz ilişkilerden ve gördüğümüz yerlerden ilham aldık. İnsanlar, manzaralar, vahşi yaşam ya da sadece güzel tek bir ayrıntı bile, bize hepimizin sevdiği bu yerlerde pozitif, sürdürülebilir bir etki yaratmamızı sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir