İçeriğe geç
Ana Sayfa » Portekiz Turu

Portekiz Turu

Klasik (tur tipleri hakkında) — Portekiz Turu

Portekiz turu ile Lizbon’un yokuşlu sokaklarında dolaşmaya, meşhur custart tartı tatmaya ve güneş ışığııyla güzelleşen mimariyi keşfetmeye hazır mısınız? UNESCO Dünya Kültür Mirası örnekleri Batalha Manastırı ve Coimbra University, Porto, Douro vadisi ve meşhur Portekiz şarapları Portekiz turu boyunca sizi bekliyor!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan diğer Avrupa Turu opsiyonları için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1.Gün: Lizbon

Lizbon’a varış ile Portekiz turu başıyor!

2. Gün: Lizbon

Tarihi Belém’in kendine has atmosferine kendimizi bırakıp etrafı keşfedeceğiz. Akşam üzeri serbest zaman. Dilerseniz Portekiz’in en eski mahallerinden Alfama’da klasik Portekiz müziği Fado eşliğinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. Yemek: Kahvaltı, Akşam Yemeği.

3. Gün: Lizbon/Coimbra

Lizbon’u geride bırakıp kuzeydeki küçük kasaba Batalha’ya geçiyoruz. Batalha, Portekiz’in pek de bilinmeyen Aljubarrota savaşında kazanılan zaferi temsil eden gotik manastıra ev sahipliği yapıyor. Tarihi Batalha manastırını ziyaret edip Portekiz’in ortaçağ başkenti Coimbra’ya geçiyoruz. Yemek: Kahvaltı.

4. Gün: Coimbra

Portekiz turu 4. gününde Coimbra’yı keşfediyoruz. Opsiyonel olaran kentin meşhur üniversitesini gezebilir, rüzgarlı sokaklarda dolaşabilir ya da nehir manzaralı restoran ve barlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yemek: Kahvaltı.

5. Gün: Coimbra/Porto

Coimbra’da geçirdiğimiz sabahın ardından tarihi ve renkli kıyı şehri Porto’ya devam ediyoruz. Varış ile bizi bir oryantasyon turu bekliyor. Yemek: Kahvaltı.

6. Gün: Porto

Bugün Porto’yu dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Opsiyonel olarak Douro vadisinde tekne turuna çıkabilirsiniz. Akşam üzeri meşhur Portekiz şaraplarını tatmaya gidiyoruz! Yemek: Kahvaltı.

7. Gün: Porto

Portekiz turu bugün son buluyor. Yemek: Kahvaltı.

 Tur Kodu: EPLP

Geographika Portekiz Turu 2018

Portekiz Turu Rotası

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 6 gece otel konaklaması.
 • 6 kahvaltı, 1 akşam yemeği.
 • Lizbon ve Porto oryantasyon turları.
 • Batalha manastırı ziyareti.
 • Port şarap mahzeni ziyareti ve şarap tadımı.
 • Tren, otobüs, yürüyüş.
 • Deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 16 kişi, ortalama 12 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 200- 260 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!