İçeriğe geç
Ana Sayfa » Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu Aktif — Kamplı (tur tipleri hakkında)

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu ile Rusya’nın en yüksek noktasına 14 yıllık deneyimle varmaya ne dersiniz? Gürcistan sınırındaki Elbrus Dağı tırmanışı uzun ve yorucu olsa da, yaşayacağınız macera ve kazanacağınız deneyim bir o kadar büyük ve unutulmaz olacak!

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan diğer aktif turlar için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Mineralnye Vody
Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu rehberiniz ile Min Vody havaalanında buluşmanız ile başlıyor. Ekip tamamlandıktan sonra otelinize transferiniz gerçekleşiyor. 4 saat sürecek olan transfer sonrası otelde temsilcimiz ile buluşacak ve odalarınıza yerleşebileceksiniz. Akşam yemeğini otelimizde yiyoruz. Yemek: 1 akşam yemeği.

2. Gün Cheget Dağı
Bugün Cheget dağına bir aklimatizasyon yürüyüşü yapıyoruz. Bu yürüyüşü teleferikle destekliyoruz. Böylece yüksek irtifaya daha vakitli ulaşabileceğiz ve trekking için daha dinç kalacağız. Yürüyüş sonrası vadiye geri dönüp lokal bir kafede öğle yemeği yiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde yiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

3. Gün: Ana Kamp – Barrels Kulübeleri
Kahvaltıdan sonra dağ otelinden tırmanış malzemelerimiz alıp ayrılıyoruz. 3800 m.deki ana kampımıza varıyoruz. Otelden teleferiğe ve teleferikten ana kamptaki Barrels kulübelerine kadar (5 dk) kendi eşyalarınızı taşımanız gerektiğini hatırlatırız. (Bazı zamanlar, düşük ihtimalle teleferiğin 3. ayağı çalışmayabilir. Bu yüzden 40 dakikalık bir yolu yürümemiz gerekebilir.) Kısa bir dinlenmeden sonra Pastuckhov kayalarından yürüyüşe başlıyoruz. (4200 – 4300 m). Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

4. Gün: Aklimatizayon (alışma) yürüyüşü ve Serbest gün
Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu 4. gününü, yani tırmanış gününden bir gün önceyi serbest bir dinlenme günü olarak geçirmek hepimize iyi gelecek! 4300 m.den yüksek olmayan bir aklimatizasyon yürüyüşünden sonra kulübelerimize geri dönüyoruz. Havaya bağlı olarak rehberiniz size buz/kar/ip gibi teknikler ile ilgili kısa kurslar verecek. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

5. Gün: Zirve
Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu 5. gününde hedefimiz gün doğumunda Pastuckhov kayalarında olmak. Sabah saat 02:00 gibi kalkıp kahvaltımızı ediyoruz. Bir saat sonra yürüyüşe başlıyoruz. Bir kar aracı (ratrat) kiralayarak da kayalara çıkabiliriz. Böylece iki saat ve daha çok enerji kazanmış olacağız. Genelde ortalama bir grup ile zirveye çıkmak 7 saat, zirveden geri dönmek ise 3 saati almaktadır. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

6. Gün: Yedek gün
Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu zirve tırmanışını 5. gün yapabilirsek bugünü kısa yürüyüşler ile, dinlenerek veya pazarları gezerek değerlendireceğiz. Barrels’da kahvaltı, Azau Kafe’de öğle yemeği akşam yemeği/kutlamayı yerel bir restoranda yapacağız. Eğer 5. gün zirve tırmanışı yapamaz isek, bugün zirve tırmanışı yapıyor olacağız. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

7. Gün: Vadiye iniş
Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu zirve tırmanışını 5. gün yapabilirsek bugünü farklı şekilde değerlendirebileceğiz. Mineral kaynaklar, yürüyüş, vadi gezisi gibi alternatif aktivitelere katılabilir ya da otelinizde kalıp dinlenebilirsiniz. Eğer 6. gün zirve tırmanışı yapacak olursak, dağ oteline ineceğiz. Bugün Elbrus dağına tırmanabileceğiniz son gün. Bu yüzden önceki günler hava kötü olursa bugünü zirve için değerlendiriyor olacağız. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

8. Gün: Dönüş
Kahvaltıdan sonra havaalanı transferiniz gerçekleşiyor. 07:30 civarı bineceğiniz transfer aracı ile havaalanına 11:00 gibi varmış olacaksınız. Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu havaalanına varmanız ile son buluyor. Eğer uçuşunuz daha erken ise özel bir transfer aracı kiralamanız gerekebileceğini lütfen unutmayın. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: GEOANT-E

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu hareket tarihleri için lütfen bize ulaşın!

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu

Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Havaalanı varış ve dönüş transferleri.
 • Baksan Vadisi: ‘Semerka Oteli’ ya da benzeri, twin ya da triple oda. (Kahvaltı + 6. ya da 7. gün akşam yemeği).
 • Ana Kamp: Barrels Kulübeleri (Kahvaltı + öğle yemeği + akşam yemeği).
 • Elbrus bölgesinde otelden teleferiğe ve teleferikten otele transferler.
 • Tüm belge işleri, vize desteği, izinler ve kayıtlar.
 • Zirveye çıkarken her 2-3 kişiye düşen 1 dağ rehberi.
 • Rehberli zirve tırmanışı.
 • Tırmanış güvenliği ekipmanları (halatlar, buz vidaları, vb.)
 • Oteldeki tüm öğle ve akşam yemekleri.
 • Cheget Dağı yürüyüşü ve Elbrus için teleferik.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşları.
 • Transferler: Transferler ve kar aracı yolculuğu dahil değildir.
 • Yemekler: Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Kişisel ekipmanlar: Uyku tulumu, bot, krampon vb.

 

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

“Rusya Elbrus Dağı Tırmanış Turu” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir