İçeriğe geç
Ana Sayfa » Samoa Adası Turu

Samoa Adası Turu

Samoa Adası Turu— Konfor – Özel ilgi (tur tipleri hakkında

Samoa Adası Turu turu ile Pasifik Okyanusunun en güzel balayı turları ve tropik tatil cennetlerinden biri olan Samoa Adası ve komşusu Amerikan Samoası şnorkel ve tüplü skuba (scuba) dalış turları, sörf, yelkenli gezileri yapılan kristal suları ve beyaz kumlu plajları ile sizleri bekliyor.
Volkanik oluşumunu tamamen örten ormanlarla kaplı olan adaların iç kısımlarında, şelaleler ve mağara gölleri arasına yayılmış zengin bir vahşi yaşam bulunmaktadır. Samoa Adası Turu boyunca doğa yürüyüşleri yapıp, deniz kaplumbağalarıyla yüzebilir, Güney Pasifik adalarının kültürel etkinliklerine katılıp kumsallarda dans edebilir ya da bir kum tanesi gibi manzaranın bir parçası olup ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.
Bu iki adalar ülkesinden, aktör ve güreşçi Dwayne Jhonson “The Rock”ın da memleketi olan Samoa, başkenti Apia şehrinin bulunduğu Upolu ve Savaii ana adalarından ve Amerikan Samoası ise başkenti Pago Pago şehrinin bulunduğu Tutuila ana adasından ve çevrelerindeki daha küçük adalardan oluşurlar.

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Samoa Adası Turu ve Amerikan Samoası turu gibi farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Pasifik Adaları ve Avustralya turları ile diğer konfor turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Apia, Faleolo Uluslararası Havaalanı’nda yapılan sıcak karşılamanın ardından otelinize transferiniz ile Samoa Adası Turu başlıyor.

2. Gün: Bugünü yarım günlük bir gezi ile, Upolu Adasının kuzey kıyılarını keşfederek, şelalelerde yüzerek ve Piula Mağarası Havuzunun tadını çıkararak geçireceğiz.

3. Gün: Adanın doğu sahillerini takip ederek Hindistan cevizi tarlaları ile kaplı Falefa Ovasını ziyaret ediyor ve adanın yükseklerine açılan Le Mafa Pass Geçidinden Sopoaga Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Güney kumsallarına doğru devam eden yolculuğumuz sırasında muhteşem manzaranın içerisine serpiştirilmiş şelalelerden geçiyoruz ve altın kumlarının mavi deniz ile buluştuğu Lalomanu Plajı’na varıyoruz.

4. Gün: Bugünü otelimizin muhteşem kumsalında geçirebilir veya Apia sokaklarında kafanıza göre dolanıp klasik Samoa misafirperverliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

5. Gün: Samoa Adası Turunun 5. gününde Samoa’nın 2 büyük adasından biri olan Savaii Adası’nın coğrafi yapısının göz alıcı gösterilerini izleyeceğimiz güney sahilinin fışkırma deliklerini ziyaret edeceğiz. Geleneksel “tapa” kumaşlarının nasıl dokunduğunu öğrenecek ve Lata bahçelerini keşfedeceğiz. Kültürel tarihin tanıkları olan hikayeler dinleyecek ve Satuiatua sahilinde denize gireceğiz.

6. Gün: Okyanus suları boyunca uzanan sakin kumsallarda gizlenmiş “fale” ya da “faleo’o” kulübeleri Samoa mimarisinin tipik örnekleridir. Kendi gizli cennetinizi bularak kafanızı dinleyebilir veya ada halkına karışıp zamanın durduğu kimsenin acelesinin olmadığı bu okyanus kültürünün tadını çıkarabilirsiniz.

7. Gün: Samoa Adası Turu için son gün. Uçuş saatinize göre havalimanına transferinizden önce okyanusa son bir ziyaret yapmanızı öneririz.

— Samoa Adası Turunu 3 gün uzatıp, Dünyanın bu uzak ucuna kadar gelmişken Amerikan Samoası’na bir ziyaret yapabilirsiniz. Pago Pago ve Tafuna gibi şehirlerin olduğu Tutuila Adasını, ünlü Ofu plajları için Ofu-Olosega ikiz volkanik adalarını ve yeşil bir örtünün altında gizlenen Ta’u adasını görebilirsiniz.

Tur kodu: GEOPE