İçeriğe geç
Ana Sayfa » Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

[toggle_content title=”İçeriği görmek için tıklayınız” class=”box”][faq title=””][faq_question]Geographika turları nasıldır?[/faq_question][faq_answer]

Geographika size iki farklı tur konsepti sunmaktadır:

– İlk konsept Türkiye’deki tek yetkili satış acentesi olduğu G Adventures’ın küçük grup turlarıdır. G Adventures turları Geographika G Adventures güvencesiyle size tüm dünyada 662 paket tur programı sunmaktadır. Tüm turların hareketi en az bir kişinin turu satın alması ile garantidir ve tur grubun dolmasını beklemeden sadece 1 kişi için bile hareket eder. Ayrıca G Adventures turlarına tek kişi katılan müşterilerimiz ‘tek kişi farkı ödemez’ ve hem cinsleri bir gezginle aynı odada konaklatılır. Single oda isteyen müşterilerimiz belirli bir ücret karşılığı kendi odalarına sahip olabilirler. Turlar tüm dünyadan katılıma açık olduğu için İngilizce rehber ile ilerlemektedir.

* G Adventures turları aynı destinasyonda size birden fazla tur tipi sunmaktadır! Tur tiplerini incelemek için lütfen burayı tıklayın.

– İkinci konsept kişiye özel tur konseptidir. Geographika olarak tüm dünyadaki yerel operatörler aracılığı ile sizin belirleyeceğiniz destinasyon, gün sayısı, tarih, aktivite, konaklama tipi vb. temel alarak size özel bir tur programı hazırlayabilmekteyiz. Bu programların ücretleri katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

* Tüm tur programları dış hat uçuşları hariç programlardır.

[/faq_answer][faq_question]Turlarda konaklama tipleri nasıldır?[/faq_question][faq_answer]

– Paket turlar kültürel etkileşimi en yüksek seviye tutacak şekilde düzenlenmiştir. Bu yüzden gideceğiniz bölgelere göre konaklama tipi her turda değişmektedir. Örneğin turun ilk günü ve son günü konaklama, havalimanı içeren şehirlerde 3* – 4* otellerde gerçekleşip sonraki günlerde çadır (Afrika), konukevi, lodge (Amazonlar), hostel (Avustralya), tea house (Nepal), homestay (yerel yaşam konsepti) gibi farklı tiplerde gerçekleşebilir.

– Kişiye özel tur taleplerinizde konaklamayı siz belirleyebilirsiniz.

[/faq_answer][faq_question]Deneyimli CEO ne demek?[/faq_question][faq_answer]- Geographika size farklı bir seyahat deneyimi sunmak için, klasik rehber anlayışını CEO, yani Chief Experience Officer (Deneyim Şefi) kavramıyla değiştirmiştir. CEO’lar bölge kültürünü en ince ayrıntısına kadar anlamanız ve yaşamanız için buradalar!
[/faq_answer][faq_question]Hayat Boyu Depozito sistemi nasıl çalışır?[/faq_question][faq_answer]

– Geographika turlarında yerinizi kara turları için 500 Euro, gemi ve ekspedisyon turları için 1000 Euro depozito sabitlersiniz. Beklemediğiniz bir durum, erteleme ya da iptal yüzünden tura katılamazsanız Hayat Boyu Depozito Sistemi sayesinde depozitonuzu katılacağınız bir sonraki tur için korunur.

* Depozitoyu sadece ilk rezervasyon yaptığınız turun ücretindeki ve üstündeki turlar için kullanabilirsiniz.

[/faq_answer][faq_question]Turlara çocuk katılımı nasıldır?[/faq_question][faq_answer]

G Adventures turlarında çocukların tura katılım yaşı tur tipine göre değişmektedir. Bu durumda çocukların yaşı;
– Aile turlarında 5+, destinasyona göre 8+,
– Klasik, Konfor, Aktif ve çoğu Gemi & Cruise konseptli turlarda 12+ dır.
– YOLO turlarda minimum katılım yaşı 18, maksimum katılım yaşı 39’dur.

– Kişiye özel tur programlarında çocuklar için yaş sınırı yoktur.

[/faq_answer][faq_question]Neden dış hat uçak bileti turlara dahil değildir?[/faq_question][faq_answer]- Uçak biletleri ile paketlenmiş programlar senede bir iki kez hareket etme şansına sahip olmaktadır. Ama biz uçak biletsiz paketlerimizi size her ay en az 1 kere hareket edecek şekilde önümüzdeki sene sonuna kadar sunma ayrıcalığını gösteriyoruz!

* Talebinize göre size her zaman uçak bileti hizmeti sunabilmekteyiz.

[/faq_answer][faq_question]Ödeme Nasıl Gerçekleşir?[/faq_question][faq_answer]Rezervasyon için paket turlarda 500€ oranında depozito ücreti tahsil edilir. Turun kalkış tarihine 70 gün ve daha az kala tur toplam bedelinin tamamı tahsil edilir.

Ekspedisyon ve gemi turlarında 1000€ oranında depozito ücreti tahsil edilir. Rezervasyonun kalkıştan 100 gün önce veya daha erken yapılması halinde ise, ücretin tamamı tahsil edilir.

Ödemeler banka havalesi, kredi kartı tek çekim ve mail order yolu ile gerçekleşebilir.
[/faq_answer][/faq]
[/toggle_content]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir