İçeriğe geç
Ana Sayfa » Sırbistan Turu

Sırbistan Turu

Klasik – Standart (tur tipleri hakkında) — Sırbistan Turu

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yükselen ‘Beyaz Şehir’ Belgrad ve neo klasik mimarisiyle göze çarpan Novi Sad şehrini de kapsayan bu Sırbistan Turu ile, Güneydoğu Avrupa’nın kültürüne ve lezzetlerine şahit olmaya hazır olun!
Sırbistan Turu boyunca Avrupa ve Osmanlı İmparatorluğu tarihinin harmanlandığı Belgrad şehrini ve doğal güzellikler ile kültürün buluştuğu Novi Sad’ı yakından tanıyacağız.

Belgrad coğrafi konumu ve verimli topraklarıyla tarih öncesi dönemlerden beri çeşitli medeniyetlerin yükselişine tanık olmuştur; Vinca kültürü, Keltler, Roma İmparatorluğu, Slavlar, Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu, Avusturya Macaristan İmparatorluğu ve sonunda Yugoslavya’nın başkenti olmuştur.
Adını pek bilmediğimiz Novi Sad aslında Osmanlı İmparatorluğu ile Kutsal Roma Germen İmparatorluğu arasında Karlofça Antlaşması’nın imzalandığı ve ardında da Petrovaradin Savaşı’nın yaşandığı topraklardır. Petrovaradin Kalesi ziyaretimiz sırasında detaylarıyla tarihi inceleme fırsatımız olacak.

— Sırbistan Turu, kişiye özel düzenlenmektdir ve be kişi sayısına göre fiyat değişikmektedir. Müsaitliğin kontrol edilmesi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

TUR PROGRAMI
1. Gün: Belgrad, Sırbistan
Sırbistan Turu Belgrad’a varış ile başlıyor. Havaalanından hostele transferiniz gerçekleşiyor. Hostele yerleştikten sonra serbest zamanınız olacak. Merkezi hostelinizin etrafında, yayalar için olan sokaklardaki kafeleri ve dükkanları gezerek etrafı tanımaya başlayın!

2. Gün: Novi Sad
Kahvaltının ardından Novi Sad’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şehir merkezi ve Petrovaradin Kalesini geziyoruz. Sonrasında Sırbistan’ın kuzeyinde, Voyvodina’nın içinde yer alan tarihi bir kasaba ve belediye merkezi olan Karlofça’ya (Sremski Karlovci) gidiyoruz. Karlofça’nın resimsel barok yapılara sahip merkezindeki gezimiz sırasında Bal Müzesini de ziyaret edeceğiz. Bal ve lezzetli yerel şarapları deneyeceğiniz bir brunch sizi bekliyor. Sonrasında tekrar Belgrad’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

3. Gün: Belgrad
Kahvaltının ardından Dünyanın en büyük Ortodoks Katedrali olan Saint Sava Ortodoks Katedrali, Cumhuriyet Meydanı ve Kalemegdan Kalesini de göreceğiniz Belgrad şehir turunuz başlıyor! Akşam üzeri sizi meşhur Skadarlija geleneksel müzikli akşam yemeği bekliyor olacak.

4. Gün: Belgrad
Kahvaltıdan sonra serbest zaman. 14:00 da bisiklet turuna çıkıyoruz! Belgrad’ın ilginç spotlarına uğramadan geçmiyoruz. Hoşgeldiniz ikramı ve tekne turu ile bugünün programını sizin için daha da renklendiriyoruz! Akşam Kalemegdan Kalesine yürümenizi tavsiye ederiz. İsterseniz Belgrad tekne turlarını da deneyebilirsiniz.

5. Gün: Belgrad
Sırbistan Turu 5. ve 6. günü Belgrad’ı dilediğiniz gibi geçirmeniz için serbest gün.Kahvaltının ardından Etnografi Müzesi ve Nikola Tesla Müzesini ziyaret etmenizi özellikle tavsiye ederiz! Akşam üzeri ise Belgrad tekne turlarına katılabilirsiniz.

6. Gün: Belgrad
Kahvaltıdan sonra şehirde serbest gün. Tekne turları ve Zemun’daki Nebojsha Kalesi ziyareti şehirde size tavsiye edebileceğimiz aktiviteler arasında!

7. Gün: Belgrad
Kahvaltının ardından Belgrade havaalanına transferiniz gerçekleşiyor. Sırbistan Turu havalimanına varış ile  son buluyor.

Sırbistan TuruSırbistan Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 5 gece merkezi Belgrade hosteli konaklaması (Belgrad, iki kişilik oda) + kahvaltı.
 • 1 gece Lazin Hostelinde konaklama (Novi Sad, 3*, iki kişilik oda) + kahvaltı.
 • Varış ve Dönüş transferleri.
 • Novi Sad’a transfer, Karlofça (Sremski Karlovci) ve Novi Sad şehir turu.
 • İngilizce rehber eşliğinde Belgrad şehir turu.
 • Otantik şarap mahzeninde bal ve şarap tadımı ve brunch. (Novi Sad).
 • Skadarlija’da meşhur bir restoranda geleneksel müzikli akşam yemeği. (0,2 l yerel şarap eşliğinde).

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir