İçeriğe geç
Ana Sayfa » Sri Lanka Maldivler Turu

Sri Lanka Maldivler Turu

Sri Lanka Maldivler Turu — Klasik – Cruise (tur tipleri hakkında)

14 günlük Sri Lanka Maldivler turu ile Sri Lanka’nın kültürüyle tanışıp Maldivleri geleneksel dhoni teknesiyle gezmeye hazır olun! İlk hafta Sri Lanka’da Udawalawe milli parkında safari, Negombo ve Kandy şehir gezileri, ikinci hafta ise Maldivler’de kristal berraklığındaki sulardaşnorkel ve beyaz kumlu plajlar sizi bekliyor. Güney Asya kültürü ve doğasını dolu dolu yaşamak istiyorsanız Sri Lanka Maldivler turu tam da size göre!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Tur Programı:

1. Gün: Negombo
Sri Lanka & Maldivler turu Sri Lanka’nın Negombo kentinde başlıyor.

2. Gün: Negombo/Kandy
Kahvaltının ardından Kandy’ye geliyoruz. Yol üstünde baharat bahçesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tooth Tapınağını ziyaret ediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

3. Gün: Kandy
Bugün Kandy’deki serbest zamanınızı dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı

4. Gün: Kandy/Ella
Özel aracımızla Kandy’den ayrılıp tarihi Nuwara Eliya kentine geliyoruz. Yolda mola verip manzaralar eşliğinde piknik yapıyoruz. Sonrasında Haputale tren istasyonuna gelip trenle Ella’ya gidiyoruz. Ella’da çayı ile Sri Lanka’nın çayları hakkında rehber eşliğinde çay fabrikasını geziyoruz. Yemek: 1 kahvaltı

5. Gün: Ella
Sri Lanka Maldivler Turu 5. gününe Little Adam’s Tepesine yürüyüş ile başlayacağız. Akşam üzeri Ella’da serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı

6. Gün: Ella/Unawatuna
Udawalawe milli parkında safari yapmaya hazır olun! Ardından plaj kenti Unawatuna’ya geçiyoruz. Yemek: 1 kahvaltı

7. Gün: Unawatuna
Unawatuna’dan ayrılıp Galle’e geliyoruz. Bu sabah Galle kulesi ve kentini gezeceğiz. Öğleden sonra Unawatuna’ya dönüp plajda biraz daha vakit geçirmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı

8. Gün: Unawatuna/Güney Malé Mercanadası
Bugün Sri Lanka’ya veda edip uçak ile Maldivler’e geçiyoruz. Male’ye yerleşip, tekneyle Sri Lanka & Maldivler turu artık Maldivler -.2de devam edecek. Yemek: 1 akşam yemeği.

9. Gün: Güney Malé Mercanadası
Yavaşça ilerlediğimiz ilk gün Güney Malé Mercanadasında ilerleymeye devam ediyoruz. Pastoral ve ıssız Ambara adasına öğleden sonra varıyoruz. Günün kalan kısmını berrak suları şnorkelle keşfederek ya da plajda geçirebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

10. Gün: Ambara/Fenboa Finolhu
Sri Lanka Maldivler turunda bugün Meemu mercanadası etrafında ilerliyoruz. Diğer bir el değmemiş ada olan Fenboa Finolhu’ya geliyoruz. Günün kalan kısmını geceyi burada geçiriyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

11. Gün: Fenboa Finolhu/Dhiggaru
Doğu’daki Dhiggaru adasına doğru ilerliyoruz. Yolda teknemizle mercan bölgesinde mola verip şnorkel ile dalıyoruz. Akşam üzeri yerel halk ile tanışıp, şansımız varsa bölgede zaman zaman gerçekleşen Maldivler’e özü Bodu Beri davul performansını görebiliriz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

12. Gün: Dhiggaru/Felidhu Atholhu
Felidhu mercanadasına geri dönüyoruz. Burada yaşayan adalı yerlilerin yaşamına şahit oluyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

13. Gün: Felidhu Atholhu/Eboodhoofinolhu
Sri Lanka Maldivler turu 13. gününde uzun bir yolculuk ile Felidhoo ve Güney Malé mercanadasına geri dönüyoruz. Bugün yüzme, şnorkel ve yürüyüş turu gibi pek çok aktivite ile vakit geçirebilirsiniz. Günün devamında Güney Male mercanadalarının en kuzey adalarından biri olan Emboodhu Finolhu’ya geliyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.

14. Gün: Eboodhoofinolhu/Male
Male’ye geçiyoruz. Sri Lanka & Maldivler turu Male uluslararası havalimanında sona eriyor.

Tur Kodu: ASSM

Sri Lanka Maldivler Turu
Sri Lanka Maldivler Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 12 kahvaltı, 6 öğle yemeği, 6 akşam yemeği.
 • Sthree Craft Shop and Café, Kandy’de kahvaltı.
 • Kandy kültürel dans performansı.
 • Temple of Tooth ziyaretş.
 • İç hat uçuşları.
 • Baharat bahçesi gezisi.
 • Çay tarlası gezisi.
 • Little Adam’s tepesi gezisi.
 • Udawalawe Milli Parkında safari.
 • Galle Fort ve şehir turu.
 • 7 gece dhoni teknesi ile cruise turu.
 • Şnorkel ve yüzme aktiviteleri.
 • Özel araç, yürüyüş, tuk-tuk, tekne, yerel otobüs, tren, uçak ile yapılan transferler.
 • Sri Lanka Maldivler Turu boyunca deneyimli rehber eşliğinde yapılan geziler.
 • Küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası uçuşlar.
 • Transferler: Sri Lanka Maldivler Turu Programında belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Sri Lanka Maldivler Turu Programında belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 130-170 USD civarı tutar.
 • Ekstra Aktiviteler:Sri Lanka Maldivler Turu Programında belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Sri Lanka Maldivler Turu boyunca kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!