İçeriğe geç
Ana Sayfa » Sumatra Adası Turu (Endonezya)

Sumatra Adası Turu (Endonezya)

Sumatra Adası Turu — Klasik (tur tipleri hakkında

Sumatra Adası Turu için haliyle yağmur ormanları ve vahşi yaşam örnekleri ile meşhur Sumatra’ya gidiyoruz. Dünyadaki en büyük adalardan biri olan Endonezya’nın Sumatra Adası değişik bir Uzakdoğu turu için ideal bir destinasyondur. Megan’da başlayan bu 8 günlük Sumatra Adası Turu programında, orangutanlarla karşılaşmaya, Toba gölünün etkileyici volkanını görmeye hazır olun. Kahve tarlaları, lezzetli mutluluk meyvesi ‘passion fruit’ ile meşhur Berastagi’deki köy hayatı ve daha fazlası sizi Sumatra Adası Turu için bekliyor!

Geographika ile seyahat etmek bir seyahat acentesi ile “tura katılmak” değildir. Çünkü biz, sizlere en uygun fiyatlarla, grup güvenliğinde kendi otantik deneyiminizi yaşama imkanı sunuyoruz.

Tüm dünyadan yerel hizmet sağlayıcılar ve dünya lideri doğa-macera ve kültür turları operatörü G Adventures Türkiye temsilciliği ile binlerce deneyim ve kalkış tarihi ile dünya senindir!

Sumatra Adası Turu dışında farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Bali, Sumatra, Java adaları ile Endonezya turları ve diğer klasik turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: Medan, Sumatra Adası, Endonezya
Sumatra Adası Turu Medan’da başlıyor.

2. Gün: Bohorok
Medan şehir turunuzun tadını çıkarın. Maimoon Sarayı ziyareti de bugün görecekleriniz arasında. Sonrasında Dünyadaki en geniş milli parklarından biri olan Bohorok’a gideceğiz. Bohorok, orangutan rehabilitasyon merkezi ile bilinen bir milli parktır. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.

3. – 4. Gün: Berastagi
Sabah erken saatlerde orangutan merkezini ziyaret edip onları gözlemliyoruz. Sonrasında Berastagi’ye doğru ilerleyip bu resimsel tepe şehrini geziyoruz. a picturesque hill town. 4. Gün: Sibayak volkanına yürüyüp güneşin doğuşuna şahit olacak ve vadinin eşsiz manzarasını görme şansını yakalayacaksınız. Akşam üzeri vaktinizi istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Bölgedeki kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

5. – 6. Gün: Samosir adası
Samosir adasına doğru yola çıkıyoruz. Sumatra Adası Turunda 5. gün rotamızda olan kahve tarlasında mola verip kahve kokuları eşliğinde güzel bir gezi gerçekleştiriyoruz. Toba Gölü üzerinde bulunan Samosir bir resort bölgenin tüm özelliklerini taşımasına rağmen oldukça sakin ve cazibeli bir hava taşımayı başarmış bir adadır. 6. Gün vaktinizi dilediğiniz gibi geçirmeniz için serbest gün olacak. Geleneksel batak evlerini ve Tomok’taki mezarları gezebilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.

7. Gün: Samosir adası /Medan
Sabah serbest zaman, sonrasında Medan’a geri dönüp Sumatra’daki son gecemizi geçiriyoruz. Yemek: 1 kahvaltı..

8. Gün: Medan
Sumatra Adası Turu Medan’da son buluyor. Yemek: 1 kahvaltı.

Tur Kodu: AESM

Sumatra Adası Turu

Sumatra Adası Turu

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 7 kahvaltı, 1 akşam yemeği.
 • 7 gece otel/konukevi konaklaması.
 • Medan şehir turu.
 • Gunung Leuser Milli Parkında orman yürüyüşü.
 • Kahve tarlası gezisi.
 • Samosir Adasında konaklama.
 • Yürüyüş, tekne, özel araç.
 • Deneyimli tur rehberi eşliğinde yapılan geziler.
 • Maksimum 15 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
 • Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir