İçeriğe geç
Ana Sayfa » Umman Turu

Umman Turu

Umman Turu — Klasik (tur tipleri hakkında)

Arap Yarımadasının güneydoğu kıyısından Hint Okyanusu’na doğru uzanan Umman Sultanlığı’nı keşfetmeye hazır olun!  Umman turu ile kendinizi adeta bir masalda hissedeceksiniz. Durmadan gelişen başkent Maskat şehir turu ve Sultan Qaboos Ulu Camii ile başlayıp, Mirani Kalesi ve Al Jalali (El Celali) Kalesini göreceğiz.  8 gün boyunca Umman’ın gizli güzelliğini Geographika farkıyla deneyimleyeceksiniz.

Farklı tarih, fiyat ve rota seçenekleri olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika turlarımız için linklere tıklayabilir ve farklı kategorilerde, sizi heyecanlandıran macerayı bulabilirsiniz. Yüzlerce turu ve binlerce garanti hareket tarihi için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR PROGRAMI
1. Gün: Maskat, Umman
Muskat’a varış ile Umman turu başlıyor.

2. Gün: Maskat
Bugün sizi Umman’ın tarihi yapılarından Büyük Cami bekliyor. Yol boyunca Arap villalarının otantik görüntüsü sizi bekliyor olacak. Muttrah çarşısında tipik Umman tarzı hediyelikler, Umman tarzı hançer ve khanjarlar, gümüş el işlemeleri ve meşhur Pashmina şallarını göreceksiniz. Sonrasında Maskat’ın eski bölgesindeki Bait Al Zubair Müzesine gideceğiz. Müzede Umman tarih ve kültürünün pek çok örneğine şahit olacaksınız. Buradan Milaniki ve Jalali kalelerinin etrafındaki Sultan’ın Sarayını görebilirsiniz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

3. Gün: Maskat / Ras al-Jinz

Maskat’ı geride bırakıp görkemli Bimmah obruğunu geçerek ilerliyoruz. Akşam yemeğini biraz erken yiyip kaplumbağa koruma alanını ziyaret edip, binlerce km öteden yumurta bırakmak için gelen kaplumbağaları görüyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

4. Gün: Ras al-Jinz / Wahiba Kumluğu

Doğu Hajar dağlarının kenarındaki kayalık Wādī Banī Khālid vahasını ve doğal gölleri görerek ilerliyoruz. Bugün çöl kampına ulaşıp, gün batımına şahit olacağız. Akşam üzeri geleneksel Umman ezgileri eşliğinde, ateş başında akşam yemeğinin keyfini çıkaracağız. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği.

5. Gün: Wahiba Kumluğu / Nizwa
Wahiba’dan ayrılıp Nizwa’ya ilerliyoruz.. Güzel tavan resimleri ve ahşap oymalar ile kaplı Jabreen Kalesine ziyaret ediyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

6. Gün: Nizwa’dan Al Hamra’ya
Erken kalkıp Nizwa hayvan pazarından başlayarak, Al Hamra kentine ilerliyoruz. Otelinizdeki kahvaltının ardından Al Hamra ve Misfat Al Abreen köylerine doğru yola çıkıyoruz. Al Hamra köyü, antik harabeler ile ziyaret edenlere güzel bir panaromik manzara sunmaktadır. Misfah ise tipik bir Umman köyü olup misafirlerin lokal yaşamın en güzel örneklerini görebileceği bir yerleşimdir. Yeşil terasları ile mango, papaya, muz gibi meyvelerin bol olduğu bir köydür. Bölgenin meşhur Misfat Al Abriyeen evlerine gelip Umman’ın antik su sistemi Falaj sistemini görüyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

7. Gün: Al Hamra’dan Maskat’a
Umman’ın Büyük Kanyon’u Wadi Nakhr’ı ziyaret ediyoruz. Wadi Bani Awf  üzerinden yola devam edip dağ manzarası eşlğinde Maskat’a varıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı.

8. Gün: Maskat
Umman turu Maskat’ta son buluyor.

Umman Turu
Umman Turu ve Arap Yarımadası Turları

Fiyata dahil olan hizmetler

 • 6 gece Otel  ve 1 gece Çöl kampında konaklama.
 • 7 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
 • Sultan Qaboos Cami, Bail Al Zubair Müzesi, Muttrah Souq, Mirani ve Jalali forts, Bimmah obruğu, Sur dhow tersanesi, Raz al Jinz kaplumbağa koruma alanını, Nizwá kalesi pazarı, Misfat al Abyreen toprak evleri, Wadi Nakhr ziyaretleri.
 • Tur boyunca transferler.
 • İngilizce rehber/yerel rehberler eşliğinde, programda belirtilmiş tüm geziler.
 • Tüm vergiler.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

[delete_list class=”list_details”]

 • Vize: Umman vize ücreti tur fiyatına dahil değildir.
 • Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
 • Transferler: Programda belirtilmeyen tüm transferler.
 • Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler.
 • Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.

[/delete_list]

Geographika Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir